Rowerem na zakupy

Pod takim hasłem ruszyła akcja warszawskich rowerzystów.

Celem inicjatywy jest zachęcenie właścicieli i zarządców obiektów handlowych do instalowania bezpiecznych i wygodnych stojaków rowerowych. Przed warszawskimi centrami handlowymi, hipermarketami i zwykłymi sklepami spożywczymi zazwyczaj dominują tzw. łamikółki, czyli stojaki, które nie dają możliwości przypięcia ramy i jednego koła kłódką szelkową (tzw. zapięcie U-lock). Jednoślad przypięty do takiego stojaka łatwo ukraść, pozostawiając w nim samo koło. Na dodatek w przypadku silniejszego wiatru taki stojak może uszkodzić rower, koło lub tylną przerzutkę.

 

– Zależy nam na tym, aby takie prymitywne konstrukcje zastępowane były solidnymi stojakami. Uważamy, że jako klienci mamy prawo oczekiwać solidnego miejsca do zaparkowania naszych pojazdów – mówi Radek Wałkuski, pomysłodawca akcji. – Warto pamiętać, że miłośnicy dwóch kółek to niemała i stale rosnącą grupa klientów – dodaje.

 

Pojedynczy stojak umożliwiający przypięcie 2-3 rowerów to wydatek od 100 do 500 zł w zależności od materiałów i wykończenia.