Carlsberg sprzeda niemiecki biznes?

Duński koncern piwowarski prawdopodobnie wycofa się z Niemiec.

Powołując się na głosy z branży i sygnały płynące od producentów piwa, "Lebensmittel Zeitung" donosi, że kandydatem do przejęcia niemieckiego Carlsberga jest Grupa Redeberger, należąca do Grupy Dr. Oetkera. Powołując się na insiderów rynku, gazeta sugeruje, że transakcja miałaby zostać zakończona przed końcem czerwca. Problemem może być ustalenie ceny. Z takiej przyczyny dwa lata temu nie doszło do akwizycji browarów InBev przez Redebergera.

Jednak według "Lebensmittel Zeitung" piwny dział Oetkera ma teraz presję na akwizycje i powiększanie udziału w rynku na wszelkie możliwe sposoby, także poprzez przejmowanie tylko części udziału w innych firmach. Z drugiej strony Carlsberg chętnie pozbędzie się biznesu na rynku, który "nie należy do najatrakcyjniejszych w grupie", jak twierdzi szef duńskiego koncernu Jorgen Buhl Rasmussen. Udział Carlsberga w niemieckim rynku piwa to 3,8 proc.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.