Markę Dove Men + Care budują na razie kosmetyki z dwóch segmentów: żele pod prysznic i antyperspiranty. - To dlatego, że są to największe segmenty kosmetyków pielęgnacyjnych dla mężczyzn - tłumaczy Piotr Mikulski, junior brand manager Dove Men + Care personal wash w Unilever Polska.

Dove Men + Care to marka stworzona z myślą o mężczyznach powyżej 30. roku życia, pozycjonowana jako "massmarketowa, ale trochę powyżej średniej krajowej". Bezpośrednimi konkurentami dla marki będą produkty m.in.: Nivei, Adidasa, Palmolive czy Fa. - Przede wszystkim chcemy jednak pozyskać nowych użytkowników - zapewnia Piotr Mikulski.

Unilever zapowiada ponadto największą w historii reklamę męskich kosmetyków w Polsce - sama emisja spotów będzie trwała 26 tygodni. Producent nie ujawnia jednak kwoty, którą na to wsparcie zamierza wydać.

Unilever ma już w portfolio męskie kosmetyki - Axe i Rexona for Men, ale obie marki adresowane są do młodszych odbiorców niż Dove Men + Care. Unilever musi też przekonać panów do korzystania z produktów marki, która do tej pory kojarzona była wyłącznie z kosmetykami dla pań.

Marka Dove Men + Care od ponad roku obecna jest także w Europie Zachodniej.