Sylwia Kalska, rzecznik prasowy firm Kamis i Amber Spark, nie udziela informacji na temat ewentualnej przyszłości spółki Inntea, której działalność w całości poświęcona była herbacie Irving. Na pytanie czy Inntea przestanie istnieć, Sylwia Kalska odpowiada, że nie może tej sprawy komentować.

Amber Spark została powołana przez akcjonariuszy Kamisu jako "niezależny podmiot, którego strategicznym celem będzie rozwój marki Irving". Z komunikatu wynika, że Amber Spark nie będzie powiązana kapitałowo ani strukturalnie z firmą Kamis. Nowa spółka nie zakłada również wzajemnej współpracy w zakresie marketingu, dystrybucji i sprzedaży produktów. Jednocześnie jednak akcjonariuszami spółki Amber Spark są te same osoby, co firmy Kamis, a rzeczniczką prasową obu firm jest Sylwia Kalska.

Amber Spark ma ambitne plany sprzedażowe - do końca 2015 r. chce zdobyć 20 proc. rynku herbaty w Polsce, co oznacza, że, po marce Lipton, herbata Irving byłaby brandem nr 2. Amber Spark chce to osiągnąć dzięki "inwestycjom i rozwojowi marki Irving". Obecnie, po trzech latach obecności na rynku, Irving zajmuje 3 proc. rynku.

Herbaty Irving będą sprzedawane wyłącznie drogą hurtową i przez dystrybutorów zewnętrznych. Amber Spark ma biuro w Warszawie. Trwają rozmowy, które mają wyłonić prezesa zarządu nowej spółki.