– Jesteśmy już m.in. w sieciach: Tesco, Auchan, Carrefour, Kaufland, Polomarket i Intermarché. Budujemy też dystrybucję w wybranych sklepach osiedlowych i lokalnych supermarketach – zapewnia Elena Dzieniowska, international marketing manager Princes Polska.

Wizerunek i sprzedaż nowej marki producent buduje poprzez aktywności konsumenckie, PR i kampanie reklamowe.

Olej rzepakowy Wielkopolski, produkowany w Szamotułach pod Poznaniem, jest w sprzedaży od stycznia br. Aspiracje producenta marki, brytyjskiej grupy spożywczej Princes Limited, która od ub.r. ma biuro w Warszawie, są duże. Firma chce, by Wielkopolski był olejem nr 1 na polskim rynku, co oznacza, że musiałby zdetronizować obecnego lidera – olej Kujawski.

Próbę odebrania klientów Kujawskiemu widać na sklepowych półkach, choćby w jednym z podwarszawskich Kauflandów. Półka z Wielkopolskim jest w nim niemal tak samo imponująca jak z Kujawskim, ale cena produktu nieco niższa niż rynkowego lidera.

– Naszym celem jest zaoferowanie konsumentom produktu atrakcyjnego zarówno pod względem jakości, jak i ceny w stosunku do rynkowych graczy, w tym oleju Kujawskiego – mówi Elena Dzieniowska.