Eko Holding kupuje Rovitę

Zarząd podpisał przedwstępne warunkowe umowy z głównymi akcjonariuszami.

Dzięki nim Eko ma nabyć 77,32 proc. udziału w kapitale akcyjnym Rovity i 86,91 proc. udziału w liczbie głosów na WZA spółki. Transakcja zakończy się po przeprowadzeniu due dilligence Rovity i zatwierdzeniu jej przez UOKiK.

– Działalność spółki Rovita wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Eko Holding, przede wszystkim w zakresie działalności detalicznej, jak również posiadanej bazy logistycznej. Dzięki temu przejęciu wzmacniamy pozycję Eko Holdingu w Polsce południowo-wschodniej i zyskujemy silną bazę do dalszej ekspansji – podkreśla Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holdingu.

Rovita jest dystrybutorem artykułów spożywczych, od sierpnia ub.r. notowanym na New Connect. W ofercie ma ok. 5 tys. pozycji. Przez spółkę zależną prowadzi też 8 supermarketów (150-700 mkw). Dysponuje dwoma magazynami głównymi (w Nadomicach i Krakowie) i trzema typu cross-dock (w Jarosławiu, Kielcach, Lublinie). W 2010 roku jej przychody ze sprzedaży przekroczyły 304 mln zł, a zysk brutto sięgnął 222 tys. zł.

– Podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do Grupy Eko i chcemy aktywnie włączyć się w dynamiczny rozwój tej organizacji. Wykorzystanie wzajemnych synergii w budowaniu komplementarnej i bardziej konkurencyjnej oferty handlowej przełoży się korzystnie na wzrost przychodów spółki Rovita oraz poprawę wyników finansowych – twierdzi Witold Jękot, prezes Rovity.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.