Praktiker przyspiesza za granicą

W ciągu zaledwie 4 tygodni niemiecka sieć typu "dom i ogród" uruchomi 4 nowe sklepy na swoich dwóch strategicznych rynkach: w Polsce i Grecji.

W czwartek otwarto placówkę w Opolu, dwa kolejne markety – w Lesznie i Pile – zaczną działać jeszcze w kwietniu. Kolejny, w Lublinie, zaplanowany jest na jesień, a wraz z jego otwarciem sieć Praktikera w Polsce powiększy się do 25 sklepów. Nowe sklepy liczą od 6 do 9 tys. mkw.

Plany rozwoju budowlana sieć ma także – pomimo kryzysu – wobec rynku greckiego. Tam zamierza się koncentrować na średnich centrach poza wielkimi aglomeracjami. W przypadku ruszającego 1 kwietnia marketu w Xanthi i zaplanowanego na listopad sklepu w Alexandropolis chodzi o kompaktowe sklepy o powierzchni ok. 3400 mkw.

Do końca 2013 roku Praktiker chce uruchomić 20 sklepów poza granicami Niemiec i zwiększyć ich liczbę do 130. Poza Polską i Grecją trzecim rynkiem pozostającym w centrum zainteresowania operatora jest Ukraina. Od 2012 roku ma zostać podjęta przerwana wcześniej ekspansja w tym kraju.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.