Hoop Polska czekają duże zmiany

Czeska Kofola, właściciel firmy Hoop, zapowiada restrukturyzację polskiej spółki.

W 2010 r. przychody ze sprzedaży Hoop Polska spadły w porównaniu z rokiem 2009 o 104 mln zł - do 453,4 mln zł. W związku ze słabymi wynikami spółki zarząd Kofoli zapowiada jej restrukturyzację, która obejmie m.in. redukcję zatrudnienia i przeniesienie siedziby firmy Hoop z Warszawy do Kutna.

Na lata 2011-2013 zaplanowana jest też rewizja portfolio produktów spółki i niektóre z nich będą albo stopniowo wycofywane ze sprzedaży, albo repozycjonowane.

Niedawno Hoop Polska poinformował także, że reagując na nowe trendy rynku, zmienia swoją strukturę sprzedaży i z kanału tradycyjnego przechodzi głównie do hipermarketów i sklepów dyskontowych.

Kofola informuje, że Hoop najsilniejszą, drugą pozycję w Polsce ma w kategoriach napojów niegazowanych i syropów do rozcieńczania. Pozycję nr 3 ma natomiast w napojach gazowanych oraz napojach typu cola.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.