Danone stawia na Aldiego

Probiotyczne produkty francuskiego koncernu znajdą się w sklepach Aldi w kolejnych trzech krajach. Konkurenci obniżają ceny.

Po Niemczech także w Austrii, Słowenii i na Węgrzech będzie można kupić jogurty Activia i napoje Actimel w sieci Aldi (Hofer). Gdy cztery lata temu Danone wprowadzał swoje wyroby do Aldiego w Niemczech, reakcja klasycznego handlu była gwałtowna. I choć nastroje się uspokoiły, do rozszerzenia współpracy na kolejne linie produktów nie doszło.

Doszło za to do rozbudowania dystrybucji na inne kraje. Tak jak w Niemczech austriackie REWE i SPAR zareagowały obniżką cen produktów Danone. Cena w Hoferze (pod takim szyldem działa w Austrii Aldi Sud) jest zaledwie o 4 eurocenty niższa niż w należącej do REWE Billi.

Zarówno REWE, jak i SPAR interpretują krok Aldiego jako przejaw własnej siły: dyskonter nie może już obyć się bez markowych produktów. – Nie można jednak od nas oczekiwać, że będziemy ograniczać się do jednego dostawcy, gdy ten oferuje swoje koronne produkty dyskontom  – mówi "Lebensmittel Zeitung" rzeczniczka austriackiego SPAR-a.