Limitowana sprzedaż cukru w sieciach

Pośrednicy wykupują cukier.

– Ceny cukru szaleją – mówi Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy Kauflanda. Zastrzega, że może podać cenę w sklepach sieci tylko w danym dniu. 4 marca 1 kg cukru kosztował 3,99 zł. Zdaniem kupców Kauflanda ten poziom ceny może nie utrzymać się długo ze względu na sytuację na rynku.

W Kauflandzie w Jabłonnie wprowadzono ograniczenia sprzedaży cukru do 10 kg jednorazowo. Jarosław Kaduczak tłumaczy, że ograniczenia mają na celu wyeliminowanie masowych zakupów dokonywanych przez hurtowników lub pośredników. Dodaje, że ilościowe ograniczenia sprzedaży w sklepach Kauflanda zdarzają się i dotyczą produktów w wyjątkowo korzystnych promocyjnych cenach. – Wszystkie takie produkty są wówczas odpowiednio oznakowane i opisane, np. "sprzedaż w ilościach detalicznych" lub "sprzedaż do 10 kg" – mówi.

Również w Auchan wprowadzane są ograniczenia w sprzedaży cukru, obecnie 5-10 kg na klienta. W Auchan cena 1 kg cukru waha się między 3,50 a 3,60 zł. Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan, tłumaczy, że chodzi o ograniczenie wykupywania cukru przez hurtowników.