- Już wkrótce Grupa Eurocash może znacząco wzmocnić się dzięki planowanemu połączeniu z Grupą Tradis. Dla franczyzobiorców to dobra nowina, bo oznacza bardziej konkurencyjną ofertę ze strony Eurocashu i możliwość korzystania z najlepszych doświadczeń i mechanizmów wypracowanych przez konkurujące do tej pory firmy – powiedział nowy szef Eurocash Franczyza, który wcześniej pracował m.in. dla Makro i HDS.

Firma nie zamierza zmieniać strategii franczyzowej, chce pozostać przy wielu szyldach.

 

- To przecież franczyzobiorcy oraz ich konsumenci decydują o tym, jaki model prowadzenia sklepu sprawdza się najlepiej w ich otoczeniu i im najbardziej odpowiada – dodaje Ireneusz Ozga.

Obecnie Eurocash jest operatorem sieci Delikatesy Centrum, IGA, Zielony Kłos oraz Abc. Po połączeniu z Tradisem dojdą do nich Eurosklep, Lewiatan i  Groszek. Do Tradisu należy też spółka PSD rozwijająca partnerską współpracę ze spółdzielniami Społem i tworząca sieć Gama.

- Moją rolą będzie obecnie koordynowanie funkcjonowania poszczególnych sieci w ramach Grupy. Chodzi zatem o utrzymanie unikatowych rozwiązań, jakie zapewnia każdy z modeli współpracy, a z drugiej strony – zapewnienie wszystkim naszym partnerom jak najlepszych korzyści z efektów skali, ze wspólnego negocjowania najlepszych warunków, a także z możliwości wykorzystywania wspólnych doświadczeń i praktyk – mówi Pedro Martinho, członek zarządu i poprzedni szef franczyzy Eurocashu.