Beiersdorf na sprzedaż

Rodzina Herz chce się pozbyć udziałów w firmie Beiersdorf.

Rodzina Herz, do której poprzez holding Maxingvest należy 50 proc. akcji koncernu, zamierza się pozbyć swoich udziałów w firmie Beiersdorf i zainwestować w biznes kawowy – podał niemiecki tygodnik "Wirtschafts Woche". Za pieniądze ze sprzedaży zamierzają przejąć swojego amerykańskiego konkurenta – firmę Sara Lee, właściciela marki Senseo, i połączyć go z Tchibo, w którym mają udziały poprzez Maxingvest.
Obchodząca w tym roku 100-lecie istnienia marka Nivea słabnie. Przychody Beiersdorfa, do którego należy, zwiększyły się co prawda w ubiegłym roku o 8 proc. do 6,2 mld euro, ale zysk netto spadł z 380 do 326 mln euro.

Przyczyn osłabienia jest wiele, ale prawdopodobnie najbardziej zaszkodziła jej konkurencja – donosi "Wirtschafts Woche". Henkel wprowadził z sukcesem na rynek swoją nową linię produktów pod nazwą Syoss. W związku z tym w Europie Nivea Hair Care i Nivea Hair Styling odnotowały szczególnie duży spadek sprzedaży. Jak podaje "Wirtschafts Wohe", obroty Nivea Hair Care w Niemczech spadły o 16 proc. Stracił także Pantene Procter & Gamble (10 proc. przychodów) i Elvital L'Oreala (7 proc.).