Szwajcarski Coop zadowolony z biznesu w Polsce

Na czele listy priorytetów szwajcarski Coop stawia rozwój należącego do niego holdingu hurtowego TransGourmet. Jego częścią jest polska sieć hurtowni Selgros.

Na rozwój sektora cash & carry oraz gastronomii Coop chce wydawać rocznie do 300 mln euro – twierdzi "Lebensmittel Zeitung". Szef firmy Hansueli Loosli zamierza inwestować zarówno w Szwajcarii, jak i poza jej granicami, m.in. w rozbudowę gastronomii w kolejnych krajach.

Według niemieckiego tygodnika Szwajcarzy w styczniu br. zakończyli całkowitą akwizycję TransGourmet, spłacając swojemu partnerowi Rewe zaległy dług 1,1 mld euro.

TransGourmet zwiększył sprzedaż w 2010 roku o ponad 6 proc. Hurtownie cash & carry zwiększyły obroty o 9 proc., głównie dzięki nowo otwartym placówkom. Gastronomia przyniosła przychody o 3 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zyski holding zawdzięcza głównie biznesom w Europie Wschodniej i Szwajcarii.

– Dobrze zarabiamy w Polsce i Rumunii, także w Rosji jesteśmy na dobrej drodze do zysków – powiedział Loosli szwajcarskiemu magazynowi "Bilanz".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.