Spokojny wzrost po aktywnym roku

Eurocash ogłosił wyniki finansowe za 2010 r.

Grupa Eurocash odnotowała w 2010 r. 7,8 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza, że wzrosły one w stosunku do poprzedniego roku rozliczeniowego o 11,6 proc. Jej zysk netto zwiększył się w ub.r. o 25,3 proc. - do 128,4 mln zł.

Największy udział w przychodach miał segment hurtu tradycyjnego obejmujący działalność Eurocash SA z jej hurtowniami cash & carry. Jego obroty wyniosły 2,4 mld zł, a zysk ponad 93 mln zł. Zbliżone wyniki miał segment aktywnej dystrybucji, czyli KDWT, i przejęta w połowie roku grupa Premium Distributors, który wypracował 3,8 mld zł przychodów ze sprzedaży i 39,8 mln zł zysku.

W 2010 r. Grupa była bardzo aktywna. Przejęła spółki Nasze Sklepy – operatora sieci franczyzowej, grupę hurtową Premium Distributors – jednego z największych dystrybutorów alkoholi mocnych, i spółkę Pol Cater zajmującą się zaopatrzeniem sektora gastronomicznego.

W grudniu firma podpisała umowę inwestycyjną, której efekty ujawnią się wyraźnie w kolejnym raporcie rocznym. Eurocash przejął bowiem Tradis, hurtową część swojego największego konkurenta Emperii Holding.

Na koniec roku Eurocash prowadził 129 hal cash & carry, 561 supermarketów Delikatesy Centrum, 88 hurtowni KDWT i zaopatrywał 2,9 tys. sklepów franczyzowych.