Aromat Snack, producent orzechów ziemnych i solonych, wprowadził do sprzedaży chipsy i prażynki zawierające o 45 proc. tłuszczu mniej niż tradycyjne chipsy ziemniaczane. Nowe wyroby, tak jak orzechy, dostępne są pod marką Aromat.

Wiosną 2010 r. Frito Lay Poland jako pierwszy producent w Polsce stworzył linię chipsów Lay's Prosto z Pieca, których zawartość tłuszczu w stosunku do zwykłych chipsów jest niższa o 70 proc.

Aromat Snack proponuje chipsy w trzech smakach: solonym, paprykowym i o smaku zielonej cebulki. Produkty są już dostępne w handlu tradycyjnym. Producent zapowiada, że wkrótce trafią też do sieci handlowych.

- W Polsce rośnie popularność słonych i smakowych przekąsek. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z dużej konkurencji w kategorii chipsów, przygotowaliśmy produkty wyróżniające się na półce - mówi Wioleta Borkowska, wiceprezes Aromat Snack.

Na słone przekąski Polacy wydają rocznie ok. 2 mld zł, z czego niemal połowę na chipsy. - Jest więc o co walczyć - komentuje wiceprezes Borkowska.