Twoja Zupka Fit dostępna jest już w Realu, Piotrze i Pawle oraz w wybranych hipermarketach sieci E. Leclerc, a od stycznia br. również w Tesco i Kauflandzie. Pierwsza na rynku funkcjonalna zupka instant zadebiutowała w sklepach w maju 2010 r.

- Twoją Zupkę Fit stworzyliśmy z myślą o polskim rynku, ale zachęceni dobrymi wynikami jej sprzedaży rozważamy wprowadzenie tych produktów do innych krajów - mówi Magdalena Nowak, dyrektor ds. marketingu w spółce Regis. Zapewnia, że jest spora grupa konsumentów, którzy poszukują produktów w przystępnej formie instant, ale mających również wartość dodaną.

Linia Twoja Zupka Fit liczy siedem różnych smaków, w tym dwa, które – według producenta - są niepowtarzalne na rynku. Chodzi o Twoją Zupkę Fit o smaku dyniowym oraz kapuścianym.

Regis jest producentem mieszanek funkcjonalnych i smakowych m.in. pod marką Activlab, produkuje odżywki i suplementy diety dla osób aktywnych oraz sportowców. Specjalizuje się też w produkcji surowców przeznaczonych dla przemysłu spożywczego.

Konsumenci w Europie dopiero odkrywają zalety produktów funkcjonalnych, które podbiły już rynki amerykański i japoński. Szacunkowo w przyszłości produkty z wartością dodaną mają mieć ponad 20-proc. udział w żywności spożywanej na naszym kontynencie.