Heristo chce rosnąć za granicą

Niemiecki producent mięsa i wędlin chce zwiększyć sprzedaż poza granicami kraju. Duża rola przypadnie należącej do niego polskiej firmie Balcerzak i Spółka.

Sprzedaż mięsa, wędlin, wyrobów delikatesowych i produktów dla zwierząt będących w ofercie grupy jest w Niemczech stabilna - uważa szef Heristo AG Heinrich Risken. Potencjał do oczekiwanych wzrostów kryje się jego zdaniem na innych rynkach, m.in. na południu Europy. Platformą do ekspansji miałaby się stać jedyna jak dotychczas zagraniczna spółka grupy – Balcerzak i Spółka z lubuskiej Sławy, należąca do Heristo od 9 lat.

Zarówno w Niemczech, jak i poza nimi Heristo chce zwiększać sprzedaż poprzez kanały dyskontowe. Zamierza inwestować w surowe wędliny o przedłużonym terminie trwałości, nie wyklucza też udziałów w spółkach z innych krajów. Nie myśli jednak o inwestowaniu w Rosji. - To się nie opłaca - mówi Risken.

Szuka natomiast nowych źródeł zaopatrzenia w surowiec, którego w Europie może zacząć brakować - przede wszystkim w Ameryce Południowej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.