Samowystarczalne stacje

Kolejne stacje benzynowe Grupy Muszkieterów mają powstawać nie tylko przy sklepach Intermarché, ale także jako samodzielne obiekty.

Rok 2010 Grupa zakończyła, prowadząc 29 stacji, z czego siedem powstało w ciągu ostatniego roku. Wszystkie zlokalizowane są na parkingach przy supermarketach.

W tym roku Muszkieterowie chcą otworzyć kolejnych 19 stacji paliw, w miastach, w których działają ich supermarkety, ale nie bezpośrednio przy nich.

- Obecnie przy stacjach Grupy Muszkieterów funkcjonuje 11 czynnych całą dobę sklepów o średniej powierzchni 50 mkw. Sklepiki na stacjach to był strzał w dziesiątkę (...), a co najważniejsze - nie zaobserwowaliśmy zjawiska kanibalizmu – powiedział Aleksander Hołoga, zajmujący się rozwojem stacji benzynowych Intermarché.

W przystacyjnych sklepach poza podstawowymi produktami markowymi znajdują się artykuły pod własnymi markami Muszkieterów. Stacje poszerzą też swoją ofertę, pojawią się tam kąciki bistro i ekspresy do kawy. Dla stałych klientów Grupa wprowadzi kartę flotową.

Paliwa dla Intermarché dostarczają J&S Energy oraz Gaspol. – Jako jedyna sieć handlowa podajemy do publicznej wiadomości, kto jest naszym dostawcą paliw i gazu LPG, to też wpływa na wzrost naszej wiarygodności, skłania do wyboru naszych stacji – dodał Aleksander Hołoga.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.