Internet wzmocni Bomi?

Bomi zapowiada uruchomienie nowych sklepów internetowych.

W 2010 r. przychody Bomi z e-handlu były o 200 proc. większe niż rok wcześniej. W związku z dobrymi wynikami swoich pierwszych sklepów online Bomi postanowiło sprzedawać przez internet w trzech kolejnych miastach. Pierwszym miastem, którego mieszkańcy mogli robić zakupy w Bomi, nie wychodząc z domu, była Warszawa. We wrześniu ub.r., po podjęciu współpracy z platformą A.pl, Bomi zaprezentowało sklep w nowocześniejszej i wygodniejszej w obsłudze formie.

- Z miesiąca na miesiąc zauważalny był dynamiczny wzrost obrotów. Z tego powodu w grudniu 2010 r. firma zdecydowała się również na uruchomienie pierwszego sklepu internetowego na terenie Olsztyna – mówi Marek Romanowski, prezes Grupy Bomi.

Firma szykuje się do uruchomienia w tym roku kolejnych oddziałów internetowych. W najbliższych miesiącach w Trójmieście, a potem także w Katowicach i Krakowie.

Dobre obroty sklepów internetowych mogą się okazać ważne dla firmy, która już w listopadzie ub.r. prognozowała, że 2010 r. zakończy z ponad 100 tys. zł straty. Zapowiedziano wtedy restrukturyzację, obejmującą m.in. zamknięcie 10 najsłabszych lokalizacji. W 2011 r. Bomi chce mieć 19,2 mln zł zysku netto, a rok później – ponad 49 mln zł. Niewykluczone jednak, że wcześniej firma połączy się z innym podmiotem.