Instytut Żywności i Żywienia już po raz trzeci organizuje Narodowy Kongres Żywieniowy

Na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, gdzie odbędzie się Narodowy Kongres Żywieniowy (w dniach 26-27 stycznia 2018 r.) zostanie m.in. po raz pierwszy zaprezentowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w starszym wieku, opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Uczestnicy Kongresu wysłuchają wykładów wybitnych ekspertów, wezmą udział w dyskusjach m.in. o wpływie żywienia na kondycję zdrowotną i długowieczność, żywieniu w określonych chorobach, interakcjach żywności i suplementów diety z przyjmowanymi lekami oraz innych problemach związanych ze starzeniem się.

W drugim dniu Kongresu zaplanowano społeczną debatę z udziałem przedstawicieli środowisk związanych z opieką nad ludźmi w starszym wieku.

Szczegółowe informacje na stronie II Narodowego Kongresu Żywieniowego.

VIII edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow 2017

VIII Targi RetailShow odbędą się w dniach 15-16 listopada 2017 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska. Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Targi RetailShow to największe wydarzenie branży retail w Europie Środkowo-Wschodniej, podczas którego można zapoznać się z szeroką ofertą polskich i zagranicznych dostawców wyposażenia, technologii oraz usług dla handlu. 
 
To także okazja dla właścicieli sklepów, otwartych na metamorfozę swych biznesów, by zgłosić się do wiosennej edycji programu “Sklepowe Rewolucje”, którego studio będzie usytuowane w strefie Meeting Point.
 
 

E-commerce Insights 2017

E-commerce Insights to 10 prelekcji najlepszych ekspertów z branży, inspirujące case studies i wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń z pasjonatami e-commerce. Konkretne case'y. Sprawdzone rozwiązania. Przyjdź i posłuchaj.

Szczegóły na: www.getresponse.pl

III Forum Uczestników i Partnerów Handlowych Polskiej Grupy Zakupowej Kupiec

Forum ma charakter ogólnopolski i jest okazją do spotkania w jednym miejscu i czasie ponad 300 reprezentantów producentów, dystrybutorów oraz detalistów. W części konferencyjnej odbędzie się m.in. cykl wykładów prowadzonych przez specjalistów i ludzi biznesu, w trakcie których przedstawione zostaną kierunki w jaki podąża rynek.

Podczas forum odbędzie się także rozstrzygnięcie trzeciej edycji plebiscytu "Złoty dukat Kupca", w trakcie którego zostaną wyłonieni zwycięzcy w trzech kategoriach:

  • Sklep Roku 2017
  • Producent Roku 2017
  • Dystrybutor Roku 2017

Winnica Lidla - konferencja

Lidl poinformuje o swoim nowym projekcie Winnica Lidla.

Degustacja win portugalskich

Degustację organizuje Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza

Konferencja "Media & Marketing Polska" „Sponsoring i marketing sportowy"

„Media i Marketing Polska" zaprasza do wzięcia udziału w konferencji „Sponsoring i marketing sportowy", którą organizujemy po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Doszliśmy do takiego wniosku po branżowym odzewie, jaki uzyskaliśmy po opublikowaniu w kwietniu br. niezwykle obszernego raportu specjalnego „MMP" analizującego wymienione obszary komunikacji marketingowej.
Tą rynkową reakcją nie mogliśmy być zaskoczeni – według szacunków specjalistycznych podmiotów wartość tego segmentu w Polsce osiągnie w 2018 r. pułap miliarda złotych. Mało tego, obszar ten wykazuje wciąż istotny potencjał wzrostowy, co ma bezpośredni związek zarówno z rosnącym poziomem profesjonalnych polskich sportowców, jak i niezwykle dynamicznie rosnącym zainteresowaniem aktywnym wypoczynkiem i rekreacją.

Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w naszej konferencji zarówno marketerów, przedstawicieli wszelkich podmiotów zajmujących się komunikacją marketingową, jak i przedstawicieli klubów oraz organizacji sportowych.

Więcej: www.marketingsportowy.media.com.pl

European Retail Congress

Ogólnopolska konferencja branży retail pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Polskiej Izby Handlu oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji już w październiku w Warszawie.

Najważniejsi gracze sektora handlu detalicznego, zarządcy nieruchomości i przedstawiciele instytucji finansowych spotkają się w Hotelu Novotel już 25 października podczas „European Retail Congress”, konferencji, której przyświeca idea debaty o perspektywicznych kierunkach rozwoju branży.
Wśród partnerów wydarzenia znalazły się spółki takie jak: Vivenge, Augere, Raiffeisen Polbank i Cigno Consulting. W konferencji udział wezmą między innymi Grzegorz Furtak – ekspert w dziecinie pricingu, założyciel pricingLAB; prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz – kierownik katedry marketingu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Monika Dąbrowska – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.
Będzie to pierwsza edycja tej wyjątkowej konferencji, podczas której spotkają się wybitne postacie ze świata nauki oraz grono managerów prężnie działające nie tylko kraju, ale również na najważniejszych rynkach zagranicznych. Wobec postępującego rozwoju technologii pojawia się pytanie, jak transformacja sektora wpłynie na efektywność operacyjną, rynek pracy, rozwój e-commerce, mobilnych płatności i branży handlu detalicznego oraz zarządzania sieciami handlowymi.
Rejestracja na wydarzenie: www.executive-club.com.pl

Słoweńsko-polska konferencja biznesowa w dziedzinie przemysłu spożywczego i winiarskiego

Podczas konferencji swoje produkty przedstawi jedenaście przedsiębiorstw słoweńskich reprezentujących te gałęzie przemysłu. Oczekuje się również dużego zainteresowania wydarzeniem ze strony polskiej.

W dalszej części wydarzenia odbędą się spotkania typu B2B z przedstawicielami słoweńskich firm z branży przetwórstwa spożywczego.

Podczas konferencji przewidziane jest wystąpienie wicepremiera Republiki Słowenii i ministra rolnictwa, leśnictwa i żywności mgr Dejana Židana oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi RP Krzysztofa Jurgiela.

Organizatorem konferencji jest Polska Izba Handlu we współpracy z Ambasadą Republiki Słowenii w Warszawie.

Profil i wyzwania eksporterów produktów rolno-spożywczych w Polsce, KPMG

Spotkanie prasowe połączone z prezentacją wyników najnowszego raportu KPMG pt. Profil i wyzwania eksporterów produktów rolno-spożywczych w Polsce.


 

Mikser Kulinarny

Podczas spotkania sieć hurtowni Makro Cash & Carry Polska zainauguruje drugą edycję programu Szef dla Młodych Talentów.

III warsztaty z cyklu "Ekonomia prawa konkurencji"

Wydarzenie będzie poświęcone znaczeniu i skutkom ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.

Spotkanie będzie także okazją do poznania doświadczeń innych krajów europejskich w zakresie obowiązujących tamże rozwiązań prawnych.

100% Retail & Fashion

Już po raz czwarty do Sopotu przyjadą specjaliści z branży fashion, by spotkać się i porozmawiać o najlepszych case studies z rynku. To spotkania o ściśle sprofilowanej tematyce marketingu odzieżowego, dzięki czemu event jest interesujący zarówno dla małych i średnich firm jak i sieciowych marek.

Podczas dwóch dni prelekcji przedstawiciele m.in. Bizuu, Answear.com, Zień, Deni Clear Milano, Allani, Domodi, Buczyński czy współpracującego z Orsay showroom`u Khaki, przybliżą case studies swoich marek, podzielą się wiedzą o budowaniu skutecznej strategii marketingowej, najnowszych narzędziach komunikacji, analizie danych oraz miernikach sukcesu swoich działań.

Co jeszcze? Influencer marketing, e-commerce, content marketing, współpraca z gwiazdami i mediami, visual merchandising, najnowsze trendy zakupowe online i offline oraz sesja networkingowa, wymiana kontaktów biznesowych i afterparty dla wszystkich uczestników w sopockim klubie, tuż przy plaży.

Odkryj źródło sukcesu największych marek modowych!

Bilety na tegoroczne wydarzenie można kupić na stronie konferencji www.retailandfashion.pl lub bezpośrednio u organizatorów konferencji kontakt@retailandfashion.pl

Zgłosznia do Kreatury 2017

Zgłoszenia do Kreatury 2017 przyjmowane są do 19 października br.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na: www.konkurs.kreatura.pl

XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

18 października rozpocznie XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, największa w tej części Europy spotkanie branży mleczarskiej. W tym roku wezmą w niej w niej udział unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan, dyrektor DG Agri Jerzy Plewa, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz ministrowie i wiceministrowie rolnictwa z wielu unijnych krajów.

 

W konferencji udział weźmie około 250 uczestników, w tym m.in. 21 prelegentów, 31 panelistów, szefowie firm mleczarskich z całego świata, w tym Nowej Zelandii, radcowie rolni akredytowani w Polsce, szefostwo największych europejskich organizacji branżowych, przedstawiciele wielu rządów i osoby decydujące o przyszłości rynku mleka.