U producenta - rynek

Internet źródłem wiedzy nt. żywienia dzieci

Krajowa Unia Producentów Soków Kups za pośrednictwem Inquiry Market Research spytała matki dzieci w wieku 3-14 lat skąd czerpią informacje o diecie. Okazało się, że internet jest najpopularniejszym źródłem informacji dotyczących zdrowego żywienia.

Bojkot Cisowianki. Poszło o prywatne poglądy.

Wiceprezes zarządu spółki Nałęczów Zdrój, która jest producentem Cisowianki, wspiera antyaborcyjną organizację - donosi inna organizacja pozarządowa pod nazwą "Szantaż z dala od szpitala". Nałęczów odpowiada: "nie ingerujemy w prywatne poglądy zarządu i naszych pracowników".

Rosną wpływy do budżetu z tytułu akcyzy na piwo

Akcyza, którą odprowadza do budżetu branża piwowarska wystarczyłoby na pokrycie kosztów programu Mieszkanie+ - wylicza Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce.

Nastroje konsumenckie najlepsze w historii

Oceny bieżącej koniunktury wśród konsumentów oraz przyszłej poprawiły się w stosunku do poprzedniego miesiąca i są na najwyższym poziomie w historii badania - podał GUS.

Kompania Piwowarska wydłużyła agencjom terminy płatności

Z 90 do 120 dni. Producent zapewnia, że jednocześnie gwarantuje "elastyczny model reverse factoring na bardzo korzystnych dla agencji warunkach".

Kryzys w firmie? Skorzystaj z programu Wczesnego Ostrzegania

Program Early Warning jest adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski, które znajdują się w kłopotach. Przedsiębiorcy zakwalifikowani do projektu otrzymają bezpłatną pomoc konsultantów i mentorów, którzy pomogą ich firmom wyjść z kryzysu.

Nie tylko Facebook i YouTube

- Musiało się wydarzyć kilka szokujących sytuacji, które dotknęły największe światowe koncerny, abyśmy zrozumieli, jak ważny jest kontekst reklamy. Powierzchnie reklamowe premium będą więc miały coraz większe znaczenie - mówi Marta Sułkiewicz, business development director/advertisers EMEA Gemius.

Suszone śliwki z Kaliforni mają coraz więcej fanów

Według danych Amerykańskiego Urzędu Statystycznego ds. Rolnictwa (NASS) tegoroczne, szacowane plony śliwek kalifornijskich wyniosą 105 tys. ton, co oznacza ponad 100 proc. wzrostu w porównaniu z rokiem 2016. Ich popularność rośnie także w Polsce.

Essity zamiast SCA

Do nowej spółki należą m.in. marki Zewa, Libresse, Tena i Tork.

Sfinks przyjął ofertę zakupu Piwiarni Warki

Decyzja zapadła. Za przejęcie od Grupy Żywiec sieci lokali pod szyldem Piwiarnia Warki Sfinks zapłaci 12 mln zł. Transakcja wymaga jeszcze zgody UOKiK.

Wszystko o rynku sezonowych owoców

- Światowy rynek owoców deserowych ma dobre perspektywy i moim zdaniem nadal będzie rósł, także w Polsce - mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP (na zdjęciu). Od 2014 r. konsumpcja tych owoców w krajach takich jak: Polska i Austria wzrosła o 8 proc.