U producenta - rynek

Skandal z jajami - ciąg dalszy

Unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis chce, by doszło do spotkania przedstawicieli państw członkowskich, których dotyczy skandal z jajami skażonymi fipronilem, podał PAP.

Masło nadal drożeje

Nie ustaje rajd cen masła na światowych rynkach. Choć w Polsce nie jest tak drogie jak w Niemczech czy Holandii, cena netto mlecznego tłuszczu jest dwa razy wyższa niż rok temu.

Lepiej uważać na papierosy z przemytu

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykrywają przemycane papierosy m.in. w oponach samochodów, surowym mięsie, w butlach gazowych czy w zbiornikach na paliwo ciężarówek.

Piekarze są niejako zmuszeni do sprzedaży pieczywa w wielu punktach

- Polski chleb jest najlepszy w Europie - mówi w rozmowie z Handlem Extra Stanisław Butka (na zdjęciu), piekarz, który w wieku 19 lat otrzymał tytuł mistrza piekarskiego i był wówczas najmłodszą osobą z tym tytułem. Obecnie prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP.

Konsumenci wydają miliardy na jedzenie

O 4,3 miliarda euro więcej niż w 2015 r. wydali konsumenci siedmiu krajów Europy Zachodniej na produkty FMCG w 2016 r.

North Coast jednak wypłaci dywidendę?

Fundusze BPH TFI, posiadające łącznie 17,9 proc. udziałów w spółce North Coast, zażądały zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy. Domagają się wypłaty dywidendy.

Pamapol ma umowę z ARR

Producent dań gotowych podpisał umowę z Agencją Rynku Rolnego na dostawę szynki drobiowej dla organizacji partnerskich.

Owoce droższe niż rok temu, warzywa nie

Ze względu na słabe tegoroczne zbiory ceny większości polskich owoców na Rynku Hurtowym Bronisze są dużo wyższe niż rok temu. Nie brakuje za to tańszych niż w 2016 r. warzyw.

PKB rośnie, choć wolniej niż w I kwartale

W II kwartale 2017 r. produkt krajowy brutto wzrósł o 3,9 proc. wobec II kwartału 2016 r. To minimalnie mniej niż w I kwartale.

Polskie plaże piwem i lodami stoją

Jedna czwarta nadbałtyckich plaż nie oferuje żadnych rozrywek, natomiast na każdej można kupić, co naturalne - lody oraz ... piwo. Tylko na co czwartej badanej plaży dostępne jest piwo bezalkoholowe, za to chętnie sprzedawane jest piwo smakowe.

Owoce miękkie w szczycie sezonu

Owoce jagodowe, do których zalicza się malinę, porzeczkę, truskawkę i borówkę amerykańską, mimo wysokich cen, cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków.