U producenta - rynek

ZT Kruszwica: wysokie ceny surowców i niskie produktów końcowych

Producent Oleju Kujawskiego i Oliwiera oraz margaryny Smakowita - Zakłady Tłuszczowe Kruszwica - osiągnął w 2016 r. 2,39 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Ten lekki wzrost udało się osiągnąć mimo trudnej sytuacji na rynku.

Szymon Majewski ambasadorem marki Actimel

Dziennikarz, satyryk, prezenter radiowy i telewizyjny Szymon Majewski został twarzą jogurtów Actimel produkowanych przez Danone.

ZM Henryk Kania ze znakomitymi wynikami

W 2016 r. Zakłady Mięsne Kania wypracowały 1,28 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 25 proc. w porównaniu do roku 2015.

Wawel planuje dywidendę

Wawel wnioskuje o przeznaczenie kwoty 29,99 mln zł z zysku za rok 2016, czyli 20 zł na akcję na wypłatę dywidendy.

Wilbo ze stratą. Szuka inwestora

Producent ryb zmniejsza zatrudnienie i wycofuje się z produkcji ryb panierowanych. Chce się skupić na konserwach i ewentualnie wejść w segment ryb wędzonych.

Makarony Polskie ruszają na podbój Afryki

Producent makaronów, przetworów warzywnych i owocowych oraz dań gotowych w słoikach rozpoczął rozmowy na temat ewentualnej ekspansji na rynkach afrykańskich. Nie wyklucza budowy fabryki w Egipcie.

Organic Farma Zdrowia z nowym logo i wizerunkiem sklepów

Do końca 2017 r. Organic Farma Zdrowia zmieni logo i materiały komunikacyjne, co ma podkreślić, że Organic należy teraz do włoskiej firmy EcorNaturaSi. Organic Farma pracuje też nad uruchomieniem pierwszego w Polsce marketu z żywnością ekologiczną, który powstaje w Konstancinie.

Cykoria na YouTube

Blog Cykorii - Gotowanie Jest Proste 21 marca uruchomił swój kanał w serwisie.

Kofola ze słabszymi wynikami

Kofola ČeskoSlovensko odnotowała w 2016 r. 86,37 mln CZK skonsolidowanego zysku netto wobec 227,66 mln CZK zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. To, jak wyglądają wyniki za 2016 r. w dużym stopniu wynika z radykalnej zmiany modelu biznesowego w Polsce.

Koszty surowców kładą się cieniem na wynikach Wawelu

Mimo rosnących przychodów Wawel w 2016 r. zmniejszył zarobki. Powodem są ceny surowców. Skutkiem - ograniczenie współpracy z głównym kontrahentem.

Unilever sprzeda Florę?

Brytyjskie media donoszą o spodziewanej sprzedaży marek z segmentu produktów do smarowania pieczywa przez brytyjsko-holenderski koncern Unilever.