U producenta - profil

Powrót do korzeni

- Powrót do korzeni to trend globalny mający odzwierciedlenie też w Polsce. Rośnie, także dzięki naszym działaniom edukacyjnym, świadomość, że mrożone warzywa i owoce to wyroby naturalne, niezawierające żadnych dodatków czy konserwantów - mówi Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex.

ZPC Otmuchów ze stratą, nowa strategia ma pomóc

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów zakończyły 2016 rok skonsolidowaną stratą netto przypadającą na akcjonariuszy Otmuchów SA w wysokości 36,5 mln zł. Przed rokiem wynik był dodatni na poziomie 3,5 mln zł. Grupa realizuje jednak nową strategię i ma nadzieję na lepsze wyniki w przyszłości.

Grupa Żywiec z niższymi przychodami i zyskiem

Druga największa grupa browarnicza w Polsce, Grupa Żywiec miała w I kwartale 2017 roku przychody ze sprzedaży niższe o 13 proc. niż rok wcześniej. Zysk netto spadł o ponad połowę.

MBWS zainwestuje w Polsce 20 mln euro

Grupa MBWS, producent m.in. wódek Sobieski i Krupnik, buduje w Łańcucie instalację do destylacji alkoholu. Do tej pory fabryka w Łańcucie zajmowała się tylko butelkowaniem trunków.

Helio na fali dzięki Biedronce

Podwarszawski producent bakalii i mas bakaliowych poinformował po raz kolejny, że w miesiącach styczeń - marzec 2017 mógł osiągnąć wyniki znacząco lepsze od uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Seko chce przeznaczyć prawie połowę zysku na dywidendę

Chojnicki producent ryb, przetworów rybnych, past, sałatek i dań gotowych zgodnie z zapowiedzią zamierza podzielić się po raz kolejny zyskiem z akcjonariuszami. Zarząd zarekomendował wypłatę dywidendy na poziomie niemal 46 proc. zysku netto.

Fabryka Cukierków "Pszczółka" ma nowego prezesa

Został nim Aleksander Batorski.

Ambra podejrzewa przestępstwo na szkodę spółki zależnej

Zarząd Ambry poinformował, że dowiedział się o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę swojej spółki zależnej w Czechach Soare Sekt. Chodzi o niemal jeden milion euro.

Na czele Ferrero stanie prezes spoza rodziny

Giovanni Ferrero, prezes włoskiej słodyczowej firmy, wycofuje się z działalności operacyjnej. Jego miejsce zajmie menedżer spoza rodziny Ferrero, Lapo Civiletti, który dotychczas odpowiadał za biznes grupy w Europie Środkowej i Wschodniej.

Lubella wybrała agencję

Za realizację działań PR dla należącej do Maspeksu marki odpowiedzialna będzie agencja Michael Bridge Communication.

Harper Hygienics zmienia właściciela i kierownictwo

Łotewska firma iCotton kupiła 59,95 proc. udziałów w kapitale i głosach na WZA producenta artykułów higienicznych do oczyszczania skóry. W ciągu trzech miesięcy ogłosi wezwanie na akcje spółki.