U producenta - prawo

Konsumenci śledzą reklamy i ... je skarżą

Tylko od początku 2017 r. Komisja Etyki Reklamy podjęła 13 uchwał dotyczących skarg konsumentów na poszczególnego reklamy, z których połowa dotyczyła artykułów żywnościowych.

Ustawa kontraktowa - niedźwiedzia przysługa

Istnieje ryzyko, że ustawa o przewadze kontraktowej będzie stosowana niezwykle szeroko, co może mieć przełożenie na zmniejszenie tolerancji przedsiębiorców do ryzyka i ogólne zmniejszenie tempa rozwoju tego rynku - uważają prawnicy z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Unia wprowadza skuteczniejsze inspekcje żywności

Przepisy wprowadzające skuteczniejsze inspekcje żywności podczas kolejnych etapów podroży od producenta na stoły konsumentów zostały przyjęte 15 marca przez Parlament Europejski.

UE chce jednolitej etykiety dla alkoholi

Producenci napojów alkoholowych powinni w ciągu roku przygotować propozycję wspólnego dla całej UE systemu etykietowania swoich produktów - wynika z raportu przyjętego przez Komisję Europejską.

Problem z klasyfikacją win owocowych nadal aktualny

- Dzisiaj taniej wyprodukować jest cydr na Słowacji czy na Litwie niż w Polsce. Czyż nie powinno być odwrotnie, jeżeli jesteśmy pierwszym na świecie eksporterem jabłek? - mówi w rozmowie z Handlem Extra Grzegorz Bartol, wiceprezes firmy Bartex-Bartol.

Emerytury Polaków - co się w nich zmieni?

Obniżenie wieku emerytalnego, które zacznie obowiązywać od 1 października 2017 r. ma sprawić, że sami ubezpieczeni będą decydować o dalszej karierze zawodowej. W Polsce aktywność zawodowa seniorów należy do niższej w Europie. Średni wiek wyjścia z rynku pracy to nieco ponad 60 lat.

Papierosy z mocnym przekazem

Jeszcze tylko do 20 maja 2017 r. można sprzedawać papierosy w opakowaniach według starych wzorów. Papierosy w nowych opakowaniach, z obrazkowymi ostrzeżeniami, sukcesywnie pojawiają się już w sklepach.

Rewolucyjna zmiana w transporcie towarów

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, przedłożony przez ministra rozwoju i finansów. Przepisy mają ograniczyć przestępstwa podatkowe związane z przewozem towarów wrażliwych np. paliw, olejów smarownych, tytoniu, czy alkoholu.

Recykling opakowań i ambitne cele Komisji Europejskiej

W lipcu 2017 r. zacznie obowiązywać nowe Rozporządzenie dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Jednocześnie w Polsce toczy się dyskusja nad pakietem propozycji wysuniętych przez Komisję Europejską mających skierować gospodarkę Unii Europejskiej na tory gospodarki o obiegu zamkniętym. Co to oznacza?

Suplementy diety mogą być groźne

Suplement diety nie leczy, a jedynie może uzupełnić niezbilansowaną dietę. Polacy jednak tego nie wiedzą i kupują suplementy na potęgę. NIK łapie się za głowę i ostrzega, że nie są to produkty przebadane.

Fundacja Republikańska: przedwczesne wprowadzenie akcyzy na e-papierosy zaowocuje szarą strefą

Z planami nałożenia akcyzy na e-papierosy należy się wstrzymać do czasu kompleksowej oceny skutków wprowadzenia dyrektywy tytoniowej bądź poczekać na uregulowanie rynku na poziomie unijnym, przekonuje Fundacja Republikańska.