U producenta

Johnson & Johnson ma wypłacić 417 mln dolarów odszkodowania

Sąd w Los Angeles zdecydował, że producent kosmetyków ma zapłacić 417 mln dol. konsumentce, która zachorowała na raka - jak twierdzi - wskutek wieloletniego używania talku tej firmy.

McCormick sfinalizował przejęcie spożywczej części Reckitt Benckiser

Wartość transakcji wyniosła ok. 4,2 mld dolarów.

Mimo spadku przychodów Wawel zarobił więcej

Krakowski producent słodyczy zarobił w I półroczu o ponad 700 tys. zł więcej niż rok wcześniej. I to mimo niewielkiego spadku sprzedaży.

O historii opakowań i ich wpływie na współczesny handel

Sztuka pakowania i wymyślania opakowań rozwija się niemalże równolegle z rozwojem handlu, a kreatywność w dziedzinie opakowań, często w równym stopniu co receptury czy innowacje, stoi za sukcesami konkretnych produktów i marek.

GIS: jogurty nie mogą zawierać nasion chia

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o niedozwolonym zastosowaniu nasion szałwii hiszpańskiej (chia) w niektórych kategoriach produktów spożywczych, m.in. jogurtach i deserach. Jest to niezgodne z unijnymi wytycznymi.

Wszystko o żelkach, sugusach, twardych cukierkach i lizakach

Cukierki nieczekoladowe to mocno zróżnicowana kategoria, choć najwięcej perspektyw ma segment żelków, który realizuje ponad jedną czwartą sprzedaży kategorii.

Na warszawskie kamienice mają wrócić neony Wedla

Po dawne symbole sięga coraz więcej marek. Część neonów zamierza odtworzyć Wedel. Wróci do neonów, które w dwudziestoleciu międzywojennym zdobiły fabrykę czekolady i jej firmowe sklepy.

Powstaje nowa kategoria spożywcza

W Kraju Kwitnącej Wiśni, w którym mieszka największa na świecie liczba osób po 65. roku życia, producenci zaczęli produkować żywność skierowaną specjalnie do seniorów.

Ceny mleka wyższe o jedną trzecią

W lipcu 2017 r. ceny mleka skupowanego od hodowców były o ponad 33 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wobec czerwca podrożało ono o 1,5 proc.

Jacobs w nowej odsłonie

Jacobs Douwe Egberts zmienił wygląd wszystkich kaw pod marką Jacobs.

Masło nadal drożeje

Nie ustaje rajd cen masła na światowych rynkach. Choć w Polsce nie jest tak drogie jak w Niemczech czy Holandii, cena netto mlecznego tłuszczu jest dwa razy wyższa niż rok temu.