U producenta

Kompania Piwowarska wydłużyła agencjom terminy płatności

Z 90 do 120 dni. Producent zapewnia, że jednocześnie gwarantuje "elastyczny model reverse factoring na bardzo korzystnych dla agencji warunkach".

Kryzys w firmie? Skorzystaj z programu Wczesnego Ostrzegania

Program Early Warning jest adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski, które znajdują się w kłopotach. Przedsiębiorcy zakwalifikowani do projektu otrzymają bezpłatną pomoc konsultantów i mentorów, którzy pomogą ich firmom wyjść z kryzysu.

Nie tylko Facebook i YouTube

- Musiało się wydarzyć kilka szokujących sytuacji, które dotknęły największe światowe koncerny, abyśmy zrozumieli, jak ważny jest kontekst reklamy. Powierzchnie reklamowe premium będą więc miały coraz większe znaczenie - mówi Marta Sułkiewicz, business development director/advertisers EMEA Gemius.

Suszone śliwki z Kaliforni mają coraz więcej fanów

Według danych Amerykańskiego Urzędu Statystycznego ds. Rolnictwa (NASS) tegoroczne, szacowane plony śliwek kalifornijskich wyniosą 105 tys. ton, co oznacza ponad 100 proc. wzrostu w porównaniu z rokiem 2016. Ich popularność rośnie także w Polsce.

E-papierosy coraz bliżej banderoli

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy wprowadzający akcyzę na płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie. Potrwają one do 12 lipca br. Ustawa o zmianie o podatku akcyzowym może wejść w życie już 1 stycznia 2018 r.

Mały ZUS dla małych firm

Mimo negatywnej opinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie wykluczam, że mały ZUS dla małych firm może wejść w życie od przyszłego roku - powiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Wszystko o rynku sezonowych owoców

- Światowy rynek owoców deserowych ma dobre perspektywy i moim zdaniem nadal będzie rósł, także w Polsce - mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP (na zdjęciu). Od 2014 r. konsumpcja tych owoców w krajach takich jak: Polska i Austria wzrosła o 8 proc.

Nowe Prawo wodne - ciąg dalszy prac

Stawki za wodę dla przemysłu pozostaną na takim samym poziomie jak w 2016 r. co najmniej do 2018 r., natomiast dla ludności do 2019 r., poinformowało Ministerstwo Środowiska.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r.

Od 1 lipca 2018 r. podmioty uprawnione do wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy będą miały obowiązek ich wydawania jedynie w formie elektronicznej.

E-papierosy z podatkiem

Ministerstwo Finansów chce opodatkować akcyzą papierosy elektroniczne i nowatorskie. Zapowiedź zmian w prawie pojawiła się w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Największy na świecie producent łososia otwiera centrum w Gdańsku

Około 100 osób planuje zatrudnić w Gdańsku największy na świecie producent łososia atlantyckiego, norweska grupa kapitałowa Marine Harvest ASA w swoim centrum wsparcia biznesowego, podaje Money.pl. Centrum ma obsługiwać część spółek grupy w zakresie finansów, sprzedaży i IT.