Handel - wyposażenie i technologie

Kolejki do kas frustrują klientów

Z najdłuższymi kolejkami klienci mierzą się w dyskontach i hipermarketach, z najmniejszymi - w małych sklepach osiedlowych. Prawie połowa kupujących jest gotowa zrezygnować z zakupów widząc zbyt długie kolejki, wynika z najnowszego badania Mastercard. Na kolejki są jednak sposoby.

Oświetlenie też może być inteligentne

Philips Lighitng wprowadza inteligentny system pozycjonowania wewnątrz pomieszczeń Indoor Positioning, który bazuje na infrastrukturze oświetleniowej LED z nowymi funkcjami aplikacji mobilnej. Testowe wdrożenie odbyło się w sieci supermarketów Aswaaq w Dubaju.

Wagi FreshWay Vario z nowymi opcjami

Na Targach EuroShop 2017 Mettler Toledo zaprezentował po raz pierwszy nowe opcje w swoich modułowych wagach sklepowych z ekranem dotykowym.

Eurocash wprowadza RFID

Największa sieć hurtowni w Polsce wprowadza aktywne rozwiązanie RFID w 200 magazynach i innych punktach dystrybucyjnych. System ma zapewnić wysoką jakość produktów.

Bezprzewodowe ładowanie klienta

Powermat - nowe narzędzie marketingowe łączące ładowanie bezprzewodowe smartfonów z inteligentną platformą mobilną, wchodzi właśnie do Polski. Są już pierwsze wdrożenia systemu.

POS orężem na sklepowym polu bitwy

Przestrzeń sklepu to obecnie miejsce spotkań tysiąca produktów z konsumentem. To też swoiste pole bitwy o uwagę kupujących. Zdaniem ekspertów z Pink Pepper Media tylko niestandardowa kampania z wykorzystaniem materiałów POS gwarantuje sukces sprzedażowy marki.

Efektywne zarządzanie wagami

Mettler Toledo prezentuje modułowy pakiet oprogramowania MTRS.

Samoobsługowa i tradycyjna w jednym

W zależności od natężenia ruchu klientów hybrydowa kasa firmy Diebold Nixdorf może być samoobsługowa lub może stanąć za nią kasjer.

Modern-Expo coraz bardziej międzynarodowe

Polski producent oraz dostawca wyposażenia handlowego łączy siły z koncernem Schweitzer. Sojusz dotyczy rynków niemieckojęzycznych.

Diebold Nixdorf już w Polsce

Proces przejęcia niemieckiego Wincora Nixdorfa przez amerykańskiego Diebolda zakończył się.

Visa otwiera nowe Centrum Innowacji w Londynie

I udostępnia partnerom w Europie swoją platformę dla deweloperów.