Handel - wyposażenie i technologie

Poznaj najlepsze handlowe startupy

Kapituła programu Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 startupów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do jego pilotażowej edycji. Wśród nich jest kilka rozwiązań, które mogą mieć znaczący wpływ na handel.

Mastercard: Polacy chcą płacić kartą, ale nie wszędzie mogą

Targi i bazarki, automaty z napojami lub przekąskami, punkty usługowe, ale także małe sklepy osiedlowe. Oto miejsca, w których wciąż jest za mało terminali płatniczych, przez co niemal połowa klientów nadal nie ma realnego wyboru między płatnością kartą a gotówką - wynika z badania Mastercard.

10 lat płatności zbliżeniowych

Od udostępnienia tej technologii w Polsce stała się ona dominującym rozwiązaniem płatniczym, bez którego użytkownicy kart nie wyobrażają sobie zakupów.

Pogoda dla przedsiębiorczych

Mobilny marketing pomoże zwiększyć obroty mimo niekorzystnych warunków.

Płatności cyfrowe stają się standardem

Większość zapytanych Polaków (69 proc.) korzysta z płatności cyfrowych. Czują się też coraz bezpieczniej korzystając z nich.

Targi RetailShow: podsumowanie

5 tys. branżowych gości oraz 200 wystawców, którzy zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania niezbędne przy wyposażaniu sklepów - oto podsumowanie VIII edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow 2017.

Świąteczny marketing sensoryczny podnosi sprzedaż w sklepach

W tym okresie marki zwiększają wydatki na działania, które kreują wyjątkową atmosferę poprzez odpowiednio dobrane dekoracje, specjalne zapachy oraz muzykę.

Mobic - kolektor danych w telefonie

Po nawigacjach GPS, CB radiach i aparatach cyfrowych, przyszedł czas na laserowe kolektory danych.

Piwne Terytoria są już w 500 sklepach

Piwne Terytoria - pierwsze w Polsce rozwiązanie do sprzedaży piw rzemieślniczych w niezależnych sklepach spożywczych - są już obecne w 500 lokalizacjach.

Aplikacje kontra drukowane gazetki

Aplikacja Moja Gazetka ma już ok. 800 tys. instalacji, a na samym Androidzie przekroczyła przed miesiącem pół miliona pobrań.

Mondi Simet rozbudowuje zakład

Na początku roku międzynarodowy producent opakowań i papieru rozpoczął inwestycję umożliwiającą produkcję ciężkich tektur dla opakowań o dużej wytrzymałości (tzw. heavy-duty) w fabryce pod Poznaniem.