Handel - transport i logistyka

Dachser dostarcza coraz więcej do Hiszpanii

Poznański oddział firmy w I półroczu br. dostarczył do tego kraju o ponad 50 proc. więcej przesyłek drobnicowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Duża dynamika rozwoju była widoczna także w całym 2016 r.

Agility: dwucyfrowe wzrosty i dynamiczny rozwój

W pierwszym półroczu br. obroty Agility Logistics w Polsce zwiększyły się o 29 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. i wyniosły ponad 18,35 mln zł.

DB Schenker i Neonet wciąż razem

DB Schenker wygrał ogłoszony przez Neonet przetarg i będzie realizował dostawy towarów Neonet zarówno do sklepów, dystrybutorów, jak i osób prywatnych. Współpraca obu firm trwa już od 7 lat.

ID Logistics zwiększył przychody o prawie połowę

W pierwszym półroczu 2017 r. logistyczna firma ID Logistics odnotowała wzrost przychodów o 42,8 proc. - do 658 mln euro. Firma uruchomiła też w tym czasie dwa nowe magazyny w Polsce - jeden dla Mieszko, drugi dla Carrefoura.

E-commerce zdominował magazyn w Będzinie

DTW Logistics podsumował roczną działalność swojego śląskiego magazynu w Będzinie. 70 proc. firm korzystających z usług operatora w tym magazynie, to małe i średnie przedsiębiorstwa z branży e-commerce.

DHL Parcel oddzielną spółką

1 sierpnia 2017 r. dywizja DHL Parcel, będąca dotychczas częścią spółki DHL Express (Poland), stała się oddzielną firmą. W wyniku podziału funkcjonować będą dwa niezależne podmioty prawne DHL Parcel Polska (dotychczas Dywizje Parcel i Fracht) oraz DHL Express (Poland).

Na rynku magazynowym rosną i popyt, i podaż

Pierwsza połowa 2017 roku to czas zwiększonej aktywności deweloperów powierzchni magazynowych. Było też więcej chętnych na ich wynajem.

Piotr i Paweł zwiększa powierzchnie magazynowe

MLP Group przekazało firmie dodatkowe 22 tys. mkw. w podwarszawskim parku logistycznym MLP Teresin.

Popyt na powierzchnie logistyczne jest ogromny

Goodman planuje budowę trzeciego magazynu w PCL, swoim flagowym obiekcie, który w przyszłości będzie największym centrum logistycznym w Polsce. W najbliższych miesiącach rusza też z budową bądź rozbudową kilku innych hal - ujawnia Maciej Madejak, head of business development Poland w firmie Goodman.

Firmy logistyczne poszukują chętnych do pracy

W III kwartale tego roku wzrost zatrudnienia przewiduje co siódmy przedsiębiorca z sektora transport/logistyka. Pracodawcy kuszą pracowników stabilnym zatrudnieniem, wsparciem w podnoszeniu kwalifikacji i pakietami socjalnymi.

Proces transportu bez papieru. To możliwe?

W Grupie Raben powstał dział ds. badań i rozwoju, którego zadaniem jest m.in. cyfryzacja i digitalizacja prowadzonego biznesu. Do pracy w nim wciąż poszukiwani są specjaliści.