Handel - transport i logistyka

Mainfreight: czas dostawy skróciliśmy do minimum

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, rozwija sieć linii drobnicowych na Południe Europy.

Pakiet przewozowy wszedł w życie

18 kwietnia 2017 r. wszedł w życie tzw. pakiet przewozowy nakładający obowiązek cyfrowej rejestracji przewozów towarowych. Ustawa ma zapobiega wyłudzeniom VAT-u w obrocie m.in. paliwami ciekłymi, skażonym alkoholem i suszem tytoniowym, a także oleju.

Dachser nabył większościowy pakiet Johnston Logistics

Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii - Johnston Logistics Ltd. Transakcja ma pozwolić operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.

ID Logistics zapowiada szybki rozwój

Pomóc ma w tym skoncentrowanie się na dedykowanej logistyce. - Szytej na miarę każdego klienta - podkreśla Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.

Drugie centrum logistyczne Decathlonu

Panattoni Europe zakończył budowę centrum logistycznego dla firmy Decathlon. Inwestycja o powierzchni 32 tys. mkw. powstała w Łodzi i jest drugim magazynem centralnym firmy w Polsce.

Dziewięć nowych mercedesów dla Kolportera

Oddział Logistyki Centralnej Kolportera wymienił na początku kwietnia br. dziewięć ciągników siodłowych na najnowszy model mercedesa Actros.

Dachser zwiększa przychody i inwestuje

W 2016 r. międzynarodowy operator logistyczny Dachser osiągnął skonsolidowane przychody na poziomie około 5,71 mld EUR - o 1,7 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zarówno liczba, jak i tonaż obsłużonych przesyłek zwiększyły się o 2,4 proc. - do 80 mln sztuk i 38,2 mln ton. Wzrost ten był napędzany przez

Nowy magazyn chłodniczy w Wielkopolsce

Obiekt zlokalizowany w parku logistycznym w Gądkach w centralnej Polsce umożliwi sprawną obsługę logistyczną klientów z branży spożywczej z kraju oraz zagranicy.

Nowe bazy przy Tesco

Przy trzech sklepach Tesco w Warszawie pojawiły się nowe punkty wynajmu samochodów, tzw. car sharing.

ID Logistics otworzył magazyn dla Carrefoura

Nowe centrum logistyczne sieci ruszyło w Bydgoszczy. - To trzeci magazyn dla Carrefoura, a siódmy naszej firmy w Polsce - mówi Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.

DTW Logistics rozszerza współpracę z Agrofood Poland

Obie firmy zamierzają rozszerzyć zakres współpracy i zdobyć wspólnie światowe rynki. Agrofood Poland jest jednym z największych polskich dostawców towarów mięsnych.