Handel - prawo

Wolne niedziele: BCC wraca do zmian w kodeksie pracy

W czwartek 26 października odbędzie się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu poświęcone projektowi ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Pracodawcy są przeciwni jego obecnemu kształtowi i powracają do pomysłu zmian w kodeksie pracy.

Sodexo o zarzutach PiH-u: nie faworyzujemy Biedronki

W obiegu pojawiły się bony Sodexo z nadrukiem reklamowym Biedronki na rewersach. PIH jest zdania, że działania Sodexo nazbyt forują tę największą sieć dyskontów w Polsce.

PIH przygląda się współpracy Sodexo z Biedronką

W obiegu pojawiły się bony Sodexo z nadrukiem reklamowym Biedronki na rewersach. Dodatkowo objęte są one komunikacją zwiększającą nominalną ich wartość o 10 proc., ale tylko w sieci Biedronka. PIH uważa, że takie działania mogą łamać przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Partia Nowoczesna złożyła nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele

17 października br. do Sejmu trafił nowy projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych. Ma on zagwarantować wszystkim pracownikom zatrudnionym w handlu dwie wolne niedziele w miesiącu, ale bez konieczności zamykania sklepów.

Paragraf na jednorazówki

Na początku 2018 r. ze sklepów mają zniknąć darmowe torebki na zakupy. Szacunkowo obecna wartość rynku toreb na zakupy wynosi niespełna 1 mld zł.

"Solidarność" odżegnuje się od poprawek PiS-u

Wszystkie niedziele muszą być wolne od handlu. Solidarność nie zmienia zdania - powiedział we wtorek przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

Alkohol ma zniknąć ze sklepowych witryn

Urzędnicy miejscy, zainspirowani wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że eksponowanie alkoholi w oszklonej witrynie sklepowej jest reklamą tychże alkoholi, wysyła w tej sprawie pisma do przedsiębiorców.

Straż miejska kontra uliczny handel

Likwidacja ponad 170 stoisk handlowych, zajęcie ponad 2500 depozytów, zgłoszenia do ZUS i urzędu skarbowego - oto działania warszawskiej straży miejskiej, która od trzech miesięcy intensywnie walczy z procederem nielegalnego handlu ulicznego.

Podatek handlowy odroczony o kolejny rok

Sejm zaakceptował w czwartek nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - tym razem do końca 2018 r.

Handel w niedziele przepchnięty w komisji

Sejmowa podkomisja ds. rynku pracy przegłosowała wczoraj poprawki PiS do projektu ustawy ograniczającej handel w niedziele. Mimo sprzeciwu m.in. Biura Legislacyjnego Sejmu, a także organizacji branżowych.

PIH chce wyłączenia hurtowni z zakazu handlu w niedziele

Poprawki dot. ustawy o zakazie handlu w niedzielę zostały już przyjęte przez Sejm i ustawę przekazano do prac komisji. PIH alarmuje, że należy wyłączyć z niej hurtownie spożywcze.