Handel - prawo

Wolne niedziele: Duda traci cierpliwość

- Mam nadzieję, że prace nad ustawą o handlu w niedzielę posuną się do przodu, bo nasza cierpliwość powoli się kończy - powiedział TVP Info szef "Solidarności" Piotr Duda (na zdjęciu).

Bieg przez płotki, czyli historia zakazów w handlu

Sieci handlowe nie pracują w święta, takie jak Boże Ciało właśnie, od jesieni 2007 r. Z czasem, już dobrowolnie ale pod naciskiem związków zawodowych, sieci poddawały się kolejnym ograniczeniom. Jak choćby zamykanie sklepów w Wigilię do godz. 16.00.

KE chce więcej czasu zanim wypowie się w sprawie podatku

Z polskich źródeł dyplomatycznych w Brukseli płyną głosy, że Komisja Europejska poprosiła o przedłużenie czasu na odpowiedź na nasze argumenty ws. podatku handlowego. Teraz ma się wypowiedzieć do 3 lipca.

Handel w niedziele kompromisowo do godz. 13

Projekt "S" jest już dość długo procedowany i szanse na jego wprowadzenie coraz mniejsze. Dlatego namawiam związkowców do kompromisu, czyli na poparcie ograniczenia handlu w niedziele do godz. 13 - mówił poseł Adam Abramowicz (PiS) podczas konsultacji w Sejmie.

Morawiecki o kompromisie w sprawie handlu w niedziele

Wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu "podoba się", że przedsiębiorcy i związkowcy rozmawiają szukając kompromisu. Pomysł ograniczenia czasu handlu w niedziele w miejsce całkowitego zakazu jest jego zdaniem "dobry".

PIH proponuje zmiany w ustawie o Agencji Rynku Rolnego

Polska Izba Handlu wnioskuje o nowelizację ustawy o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych. Podsuwa też gotowe rozwiązanie, jak taka nowela powinna wyglądać.

Dziś w Sejmie znów o zakazie handlu w niedziele

Temat handlu w niedziele wraca jak bumerang. Dziś o godz. 11.30 w Sejmie są konsultowane nowe pomysły partii rządzącej w ramach Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Jak wygląda handel w niedziele w Europie?

13 spośród 30 badanych państw europejskich nie ma żadnych ograniczeń, a w gronie tym znajduje się 6 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród krajów, które posiadają restrykcje, 15 w ostatnich 10 latach przeprowadziło proces rozluźniania prawa i ograniczenia restrykcji.

Handel w niedziele - jest nowy pomysł

Poseł PiS Adam Abramowicz ma nową propozycję - ograniczenie godzinowe zamiast całkowitego zakazu handlu w niedziele.

Outlety mogą stracić najwięcej na zakazie handlu w niedziele

Największy ruch i największe obroty w sklepach wyprzedażowych typu outlet notowane są podczas weekendu - po ok. 40 proc. w sobotę i w niedzielę, a jedynie 20 proc. w ciągu tygodnia - wynika z raportu Colliers International.

Zakaz handlu w niedziele narusza 5 zasad Konstytucji

Tak przynajmniej twierdzi PRCH, która przeanalizowała procedowany właśnie w Sejmie obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Rada przewiduje ponadto spadek obrotów w handlu detalicznym z tego tytułu o co najmniej 9,6 mld zł.