Handel - prawo

Niedziele wracają do Sejmu!

Senat zaproponował w piątek poprawki do ustawy ograniczającej handel w niedziele. To oznacza, że procedowana ustawa ograniczająca handel w niedziele musi zostać ponownie przegłosowana przez Sejm.

Handel w niedziele: sklepy Żabka jednak zamknięte?

Po posiedzeniu komisji senackich 12 grudnia wprowadzono na sugestię Alfreda Bujary poprawkę - pkt. 7, która uniemożliwia pracę Żabek w niedziele.

Znów zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele!

27 poprawek do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadzili w piątek senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Opóźnione niedziele w Senacie

Wczoraj rozpoczęło się kolejne posiedzenie Senatu. Jednym z punktów obrad jest ustawa dotycząca ograniczenia handlu w niedziele. We wtorek senatorom nie starczyło czasu na debatę nad nią. Być może nastąpi to dzisiaj.

Handel w Polsce po Nowym Roku

Sprawdź w kalendarzu, w które niedziele wszystkie sklepy będą mogły być otwarte.

Zakaz handlu w niedziele już w senackich komisjach

Dziś, czyli w środę 29 listopada, w Senacie odbywa się debata o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. POHiD chce zmian w ustawie, którą już uchwali Sejm.

Zakaz handlu w niedziele: burzliwa dyskusja w Senacie

Zakończyło się senackie posiedzenie w sprawie zakazu handlu w niedziele. Kolejne ma odbyć się po 10 grudnia.

"Solidarność" zacięra ręce: niedziela jest dla nas

Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" oraz inicjator obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, cieszy się z wolnych niedziel, ale już oczekuje kolejnych nowelizacji.

Sejm przegłosował zakaz handlu w niedziele!

W piątek w Sejmie głosami PiS i Kukiz'15 przyjęto stopniowe wprowadzenie zakazu handlu w niedziele.

To już pewne: sprzedaż alkoholu też z ograniczeniami

Możliwość ograniczania przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach oraz limitowanie koncesji na trunki do 4,5 proc, w tym piwo - oto główne założenia ustawy, którą w piątek, obok zakazu handlu w niedziele, ustanowił Sejm.

Handel w niedziele wieczorową porą

Drugie czytanie projektu ustawy ograniczającej handel w niedzielę zaczęło się w nocy ze środy na czwartek. Zgłoszono wiele poprawek. Komisja ma zająć się nimi w czwartek o godz. 15.30.