Handel - prawo

Zakaz handlu w niedziele uderzy też w branżę turystyczną

Ograniczenie handlu w niedziele może mieć negatywny wpływ na sytuację przedsiębiorców i pracowników w miejscowościach turystycznych, zwłaszcza tam, gdzie zdecydowana większość przychodów całego roku przypada na sezon wakacyjny - alarmuje Polska Rada Centrów Handlowych.

PIH ostro o ograniczeniu handlu w niedziele

Projekt pod względem redakcyjnym i przyjętej techniki legislacyjnej budzi szereg wątpliwości. Znajdują się w nim nieścisłości - uważa Polska Izba Handlu, która opublikowała właśnie stanowisko.

Zakaz handlu w niedziele zniszczy franczyzę. W sieci apel do Kaczyńskiego

Na Twitterze zawiązała się inicjatywa społeczna w obronie drobnego polskiego handlu. Jest to odpowiedź na plany wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Trwa zbiórka głosów pod apelem adresowanym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Organizatorzy liczą na co najmniej 25 tys. głosów poparcia.

PIH chce reaktywacji Rady Konsultacyjnej ds. Handlu

Polska Izba Handlu zwróciła się do premier Beaty Szydło oraz Ministra Finansów i Rozwoju Mateusza Morawieckiego o reaktywowanie Rady Konsultacyjnej ds. Handlu i Usług. Działała ona w latach 2012 - 2015 przy Ministrze Gospodarki.

Handlowcy życzliwie o stanowisku rządu

- Rekomendujemy przeprowadzenie dalszych konsultacji i analiz możliwego wpływu zakazów nakładanych przez ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele na różne obszary gospodarki oraz rozwagę podczas dalszych prac - głosi wspólne stanowisko organizacji reprezentujących polski handel.

Zakaz handlu w niedzielę od 1 stycznia 2018 r.?

Zakaz handlu w niedzielę mógłby zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2018 r., wynika z wypowiedzi posła PiS Jana Mosińskiego, przewodniczącego sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy.

Znamy datę wejścia w życie zakazu handlu w niedziele

Moją intencją jest, żeby przed początkiem wakacji obywatelski projekt został przyjęty przez Sejm. Ograniczenie miałoby wejść w życie z początkiem 2018 r. - zapowiada Jan Mosiński (PiS), przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy.

Pracodawcy RP: rząd musi poprawić projekt obywatelski

Według tej organizacji, w opiniowanym przez rząd dziś, czyli 21 marca obywatelski projekt ustawy dotyczącym zakazu handlu w niedziele, jest wiele mankamentów.

Rząd o handlu w niedziele: tak, ale nie bez uwag

Rada Ministrów rekomenduje ewentualne etapowe wprowadzanie ograniczenia handlu w niedziele, ale widzi też zagrożenia tego obywatelskiego projektu ustawy.

Wolne niedziele coraz bliżej

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski projekt ograniczenia handlu w niedzielę - poinformował szef Komitetu Henryk Kowalczyk. Teraz stanowisko w tej sprawie zajmie rząd. Być może już w przyszłym tygodniu.

Handel w niedziele - opinia rządu we wtorek

Rząd na posiedzeniu 21 marca zajmie się obywatelskim projektem ograniczenia handlu w niedzielę - wynika z porządku obrad Rady Ministrów.