Handel - inne

Polska na europejskim podium

Nasz kraj zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem dynamiki wzrostu udziału własnych marek w rynku.

Najbiedniejsi rzadko kupują w promocji

Zwykle z takich okazji korzystają lepiej sytuowane osoby. Z obniżek najczęściej korzystają internauci, których miesięczny dochód na osobę jest na poziomie 3-7 tys. zł - wynika z raportu "Smart Okazje - zwyczaje zakupowe Polaków 2017".

Jeśli kawa na wynos w sklepie, to głównie latte w Żabce

Najbardziej znaną siecią sklepów spożywczych oferujących kawę na wynos jest Żabka. Tam też klienci najczęściej kupują kawę. Jednocześnie, jeśli chodzi o smak napoju, zdecydowanie przoduje sieć 1 Minute, wynika z badania Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia.

Bricomarché po sąsiedzku

Bricomarché uruchomił serię internetowych porad pod hasłem "Bricomarché po sąsiedzku". Do udziału w kampanii zaprosił m.in. dziennikarkę i prowadzącą programy poradnikowe Maję Popielarską, Wieśka Skibę, znaną "złotą rączkę" oraz Izę i Monikę Jurasik prowadzące blog "Dom z Duszą".

2 mln uczestników programu Mój Empik

Taki wyniki został osiągnięty w niespełna dziesięć miesięcy.

2017 rok, to czas fuzji i przejęć w handlu

A.T. Kearney przewiduje, że 2017 r. będzie rekordowy pod względem wartości fuzji i przejęć na globalnym rynku dóbr konsumenckich i w handlu detalicznym. Dotyczy to również Polski - na sprzedaż są m.in. sieć Mila i Emperia Group (właściciel supermarketów Stokrotka).

Rekordowa promocja w salonikach Kolportera

Prawie 11 tys. osób skorzystało z trwającego w salonikach i salonach prasowych Kolportera programu konsumenckiego, w którym za zakup trzech napojów z koncernu PepsiCo każdy klient otrzymuje bilety do jednego z trzech JuraParków. Promocja trwa do 30 czerwca.

Expo przy Modlińskiej już w przyszłym roku

Na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu w Warszawie przy ul. Modlińskiej powstanie kompleks wystawienniczy o łącznej powierzchnia 60 tys. mkw. pod dachem.

Solidarność w Praktikerze: to nie mieści się w głowie

Pracownicy Praktiker Polska, którzy zwolnili się z pracy po tym, jak firma przestała płacić im pensje, dostają wezwania do zapłaty odszkodowania na rzecz firmy. Pisma w tej sprawie może otrzymać nawet ok. 200 pracowników, informuje NSZZ Solidarność.

Branża gastronomiczna: możemy otwierać lokale po południu

Prowadzenie handlu w niedziele w godzinach popołudniowych przez co najmniej jedną zmianę, czyli 8 godzin - to rozwiązanie, które zdecydowanie wspiera branża gastronomiczna, rozważając ograniczenie czasu pracy placówek handlowych w ten dzień.

Europejczycy, w tym Polacy, więcej kupują i wydają

Najnowsza analiza GfK pokazuje, że w 2016 r. szczególnie wysoki wzrost wydatków w handlu detalicznym odnotowały kraje Europy Środkowo-Wschodniej.