Handel - inne

Empik może przejąć hurtownika książek - spółkę Platon

Prezes UOKiK wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji.

GfK: sieci są polisą dla mniejszych detalistów

Szansą na przetrwanie małoformatowych placówek spożywczych jest przeprofilowanie się na formułę convenience lub przystąpienie do jednej z sieci - wynika z najnowszego raportu GfK.

W lipcu sprzedaż w dół

W lipcu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 mkw. była o 1 proc. niższa niż w w czerwcu 2017 r. i o 3,3 proc. wyższa niż w lipcu 2016 r. Liczba transakcji zaraportowanych w ostatnim miesiącu była o 2 proc. niższa niż w lipcu 2016 r. - wynika z danych CMR.

Program Mój Empik ma już 2,2 mln użytkowników

Program lojalnościowy Mój Empik, który na rynku jest od roku, ma ponad 2,2 mln użytkowników. Poprzez niego przechodzi już prawie połowa wartości transakcji, a 200 tysięcy użytkowników tej aplikacji mobilnej ma wirtualną kartę Mój Empik.

Handel i hierarchia trendów

Według raportu GfK pt. "Retail Trend Monitor 2017" wygoda, kontakt mobilny i marketing skrojony na miarę to trzy najważniejsze czynniki, które będą sterować handlem w przyszłości. Część z tych trendów była już obecna w poprzednich edycjach badania, inne dopiero się pojawiły.

Skandal z jajami - ciąg dalszy

Unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis chce, by doszło do spotkania przedstawicieli państw członkowskich, których dotyczy skandal z jajami skażonymi fipronilem, podał PAP.

TEDi bierze kurs na Polskę

Niemiecka sieć tanich sklepów z artykułami przemysłowymi - głównie zabawkami, artykułami papierniczymi, do majsterkowania i do dekoracji domu - zamierza pojawić się w Polsce.

Leroy Merlin w Olsztynie

To pierwszy sklep tej budowlano-dekoracyjnej sieci na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Sprzedaż detaliczna w górę, ale wolniej od oczekiwań

O 7,1 proc. wzrosła w lipcu 2017 r. sprzedaż detaliczna ogółem w ujęciu rocznym - podał Główny Urząd Statystyczny. Ekonomiści oczekiwali wzrostu o 7,5 proc.

Deweloper Biedronki kupił kolejną lokalizację

Firma Tower Investments, deweloper budujący powierzchnie handlowe m.in. dla Biedronki, Netto czy Intermarché, nabył kolejny lokal.

Leroy Merlin odzyskuje sypialnię dla rodziców

Leroy Merlin prezentuje nowy film z serii "Bohater Domu". Tym razem jego mottem jest hasło: "Jak odzyskać sypialnię". Emisja reklamy od 19 sierpnia.