Handel - inne

Cyfryzacja biznesu wciąż stanowi wyzwanie dla polskich firm

Co 10 lat pojawia się dziesięć razy więcej urządzeń mających możliwość podłączenia do sieci. Współczesne przedsiębiorstwa muszą być o krok przed konsumentami, bowiem ci oczekują szybkiego dostępu do informacji, obsługi w każdym miejscu oraz o każdej porze, wynika z badań Deloitte Digital.

Sieci handlowe zaangażowane w Wielkanocną Zbiórkę Żywności

Rusza kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności, której organizatorem są Banki Żywności. Zbiórka prowadzona będzie w wybranych sieciach handlowych w dniach 31 mrca - 2 kwietnia.

Polski menedżer w Walmarcie

Adam Manikowski, do niedawna dyrektor zarządzający Tesco Polska, od marca jest wiceprezesem ds. marketingu w Walmart Canada.

Rossmann rośnie dwucyfrowo

Polski biznes sieci Rossmann przyczynił się do wypracowania 15-proc. wzrostu zysku operacyjnego działu Zdrowie i Uroda w Europie Wschodniej.

W ferie Polacy dokonali prawie 600 tys. płatności zbliżeniowych

Podczas tegorocznych ferii w najpopularniejszych miejscowościach narciarskich na południu naszego kraju, Polacy dokonali prawie 600 tys. płatności zbliżeniowych - wynika z raportu "Ferie z kartą", przygotowanego na podstawie danych Polskich ePłatności.

Rynek FMCG urósł o ponad 6 proc.

Według GfK w 2016 r. wartość rynku FMCG wyniosła 244,3 mld zł, rok wcześniej 229,6 mld zł.

Małpka przejdzie metamorfozę

W sklepach Małpka szykują się spore zmiany. Lada moment nastąpi modyfikacja witryn i ustawienie półek wewnątrz. Zmieni się także styl komunikacji marki. Na tym nie koniec.

Połowa klientów unika brudnych supermarketów i sklepów

Pod koniec 2016 r. w Polsce było ok. 13,11 mln mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Utrzymanie czystości w tego typu miejscach jest niezwykle istotne ze względów bezpieczeństwa - w samej tylko Warszawie 28 największych centrów handlowych notuje 16,7 mln wizyt miesięcznie.

Gadżety reklamowe to jedna z najskuteczniejszych form reklamy

Według badania "Postrzegania upominków reklamowych jako nośnika reklamy" PIAP, artykuły promocyjne znajdują się na drugim miejscu najskuteczniejszych i jednocześnie najtańszych nośników informacji o firmie.

Bilety na mecz Wisły Płock do kupienia w Kolporterze

Firma podpisała umowę o współpracy z ekstraklasowym klubem piłkarskim.

25 tys. nagród w urodzinowej loterii Castoramy

Każdy, kto od 20 marca do 15 kwietnia dokona zakupów na dowolną kwotę w Castoramie, ma szansę wygrać samochód Dacia Duster lub jedną z 25 tys. innych nagród.