Handel - inne

InPost: Wszystkie paczki będą o czasie

Profil InPostu na Facebooku aż kipi od komentarzy, na temat opóźnień w dostarczaniu przedświątecznych przesyłek przez firmę. InPost uspokaja i mówi, że szybciej już naprawdę się nie da.

Media Markt w Ostrołęce

Wiosną 2018 r. sklep sieci zostanie otwarty w Galerii Bursztynowej.

Hebe liczy już 150 drogerii

15 grudnia do sieci dołączyły kolejne trzy placówki.

Grudzień według Google

Najpopularniejsze hasła wpisywane w grudniu w wyszukiwarkę to m.in.: przepis na pierniki, potrawy wigilijne, barszcz czerwony, ciasto na pierogi, bigos i sernik na zimno. Jest też wiele zapytań o wieprzowinę, łososia i ciasteczka.

Gdzie po prezenty, jakie i za ile?

Aż 75 proc. zapytanych Polaków dokonuje zakupu świątecznych upominków w galeriach handlowych. Co drugi respondent wyda w tym roku na jeden prezent maksymalnie do 100 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Wyjątkowy Prezent.

Rozwój ulic handlowych obrał inny kurs niż zakładano

Zamiast rosnącego udziału najemców z sektora modowego oraz marek luksusowych, na głównych ulicach handlowych w Warszawie swoją pozycję znacząco umocnił sektor gastronomiczny.

To był marny listopad w handlu

W listopadzie 2017 r. obroty sklepów małoformatowych do 300 mkw. były o 9 proc. niższe niż w październiku, a liczba transakcji zmniejszyła się w tym czasie o niemal 12 proc.

Rusza proces przeciw Schleckerom w Austrii

Dwa tygodnie po wyroku skazującym Antona Schleckera i jego dzieci na karę więzienia w zawieszeniu rozpoczyna się kolejne postępowanie przeciwko rodzinie byłego właściciela największej drogerii w Europie.

Strefa książki w salonikach Kolportera

Do 450 punktów urosła w tym roku liczba saloników Kolportera z wydzieloną "Strefą książki". Klienci mogą znaleźć w niej aktualne bestsellery wydawnicze o zróżnicowanej tematyce.

Hebe nie zwalnia

8 grudnia do sieci dołączyły trzy kolejne drogerie.

Mole Mole coraz liczniejsza

Nowy format sklepów rozwijany w ramach Grupy Empik w ciągu 6 miesięcy od premiery liczy już 20 lokalizacji.