Handel - hurt

Potrzebne stabilne prawo

Kolejne zapowiedzi zmian w prawie wprowadzały tak duży element niepewności, iż trudno było podejmować decyzje bez wiedzy co będzie dalej - mówi Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Grupa Eurocash zwiększa udział w rynku, ale zamknie część hurtowni

Jak podaje spółka w raporcie rocznym, jej udział w rynku hurtowym wzrósł w 2016 r. o kolejne 0,5 pkt proc. - do 26,5 proc. Jeszcze osiem lat temu współczynnik ten wynosił 8,1 proc. Jednak format cash & carry wymaga restrukturyzacji.

Makro rusza z akcją "Szczęśliwy traf"

Loteria potrwa do końca kwietnia.

Właściciel Biedronki otwiera cash & carry

Jeronimo Martins, działający w Portugalii, Polsce i Kolumbii, uruchomiło swój pierwszy cash & carry w Ameryce Łacińskiej.

Bać-Pol koncentruje w Mielcu

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek od Bać-Polu, który chce przejąć kontrolę nad spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstanie z przekształcenia A&K Hurt-Market Kazimierz Lodarski i Artur Dubiel sp.j. z siedzibą w Mielcu.

Stabilizacja cen warzyw importowanych w Broniszach

Od końca lutego 2017 r. na rynku hurtowym w Broniszach większość warzyw importowanych nie tylko wyrównało cenę, ale są nawet tańsze niż w tym samym okresie przed rokiem. Po galopujących w styczniu cenach jest to dobra informacja.

Eurocash zwiększa sprzedaż, zyski spadają

O 40 mln zł mniej niż w rok wcześniej zarobiła Grupa Eurocash w 2016 roku. To efekt m.in. inwestycji w nowe formaty.

Eurocash podsumowuje szkolenia

W ciągu czterech miesięcy Akademia Umiejętności Eurocash przeszkoliła już ponad 4 tys. właścicieli i pracowników sklepów detalicznych.

Segro dla Metro Cash & Carry France

Firma w regionie Île-de-France, w pobliżu Paryża, utworzy nowe centrum logistyczne dla spółki.

Grupa Metro z minimalnym spadkiem sprzedaży

Właściciel sieci Metro/Makro Cash & Carry, Media Markt i Saturn oraz Real podsumował świąteczny kwartał. Sprzedaż okazała się nieznacznie niższa niż przed rokiem.

Eurocash za zakupach

Po spełnieniu warunków postawionych przez UOKiK Eurocash sfinalizował transakcję nabycia Polskiej Dystrybucji Alkoholi oraz spółki EKO Holding.