Handel - hurt

Makro wycofuje się ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego

To pierwsza hurtownia spożywcza w Polsce, która składa taką deklarację.

Bać-Pol będzie się odwoływał od decyzji UOKiK-u

"Handel Extra" uzyskał oficjalne stanowisko spółki Bać-Pol, ukaranej w poniedziałek przez UOKiK za niezgłoszenie do Urzędu przejęcia części mienia firmy Klementynka. Kara wyniosła ponad 520 tys. zł.

"Mikser Kulinarny" w Akademii Inspiracji Makro

"Miksery Kulinarne" to bezpłatne spotkania edukacyjne dla uczniów szkół gastronomicznych.

Studia dla franczyzobiorców Eurocashu

Szkoła Główna Handlowa (SGH) uruchomi studia podyplomowe "Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym" dla partnerów i franczyzobiorców Grupy Eurocash.

Metro jedzie szybciej

Grupa Metro podała wyniki za I półrocze roku 2016/2017. Hurtownie Metro/Makro Cash and Carry zwiększyły sprzedaż o 0,4 proc. like-for-like.

Delko poprawia sprzedaż i zyski

Chemiczno-kosmetyczna grupa hurtowa Delko zwiększyła w I kwartale 2017 roku zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zyski. Te ostatnie wzrosły mocniej.

Paweł Oszczyk dołączył do zespołu Makro

Szef kuchni restauracji La Rotisserie od sierpnia obejmie stanowisko kierownika działu ds. grupy klientów HoReCa.

Mówimy "nie" dużym różnicom

Zarówno hurtownie, jak i sklepy małego formatu nie są już zainteresowane współpracą z tymi producentami, którzy ich dyskryminują - mówi Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

Dysproporcje są za duże

- Producenci powinni pamiętać, że konsumenci mają wiele różnych okazji zakupowych, które realizują tylko w sklepach blisko domu, tych tradycyjnych - mówi Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash.

Popyt na magazyny nie słabnie

W budowie jest obecnie ponad 1 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, z czego 80 proc. jest już wynajęte. W I kw. 2017 r. do największych oddanych inwestycji należały bydgoskie magazyny dla Carrefoura i Kauflandu.

Nowy projekt Specjału

"Partnerstwo dla handlu" to propozycja współpracy dla mniejszych hurtowni o zasięgu lokalnym.