Handel - hiper- i supermarkety

100 mln euro dla Kauflanda od EBOR

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju po raz kolejny przyznał właścicielowi niemieckich sieci Kaufland i Lidl, Grupie Schwarz 100 mln euro pożyczki na rozwój sieci w Polsce.

W E.Leclerc pojemniki za naklejki

Sieć wystartowała z akcją lojalnościową, w ramach której klienci wybranych sklepów za zdobyte podczas zakupów naklejki otrzymają 50 proc. rabatu na zakup pojemników do przechowywania żywności.

Emperia chce podwyższyć kapitał

Podczas NWZ Emperii, zwołanego na 20 kwietnia, ma zapaść decyzja o podwyższenia kapitału zakładowego z możliwością wyłączenia prawa poboru.

Tesco wycofuje piwa Heinekena

Jak donosi brytyjska prasa, z półek Tesco w Wielkiej Brytanii zniknęło osiem marek należących do koncernu Heineken, właściciela Grupy Żywiec.

Carrefour: od multi- do omni-

- Carrefour będzie dalej rozwijał działalność w ramach e-commerce, co pozwoli na dalszą dynamizację oferty sieci - zapowiada Guillaume de Colonges, prezes i dyrektor generalny Carrefour Polska.

Pracownicy Tesco domagają się podwyżek płac i układu zbiorowego pracy

- Zbliża się czas rokrocznych rozmów dotyczących płac pracowników Tesco. Inne sieci handlowe już dawno wprowadziły podwyżki pensji, Tesco o swoich pracownikach zapomniało - pisze do zarządu Tesco Elżbieta Fornalczyk z WZZ "Sierpień 80".

Mila zaprasza na wyspy

22 marca sieć rusza z loterią wielkanocną.

Podniesienie kapitału nie pomogło Almie

Alma Market zmniejszyła w 2016 r. przychody i pogłębiła stratę netto. Spółka straciła płynność finansową w sierpniu ub.r. Jej przyszłość wciąż jest niepewna, a podwojenie kapitału zakładowego nie pomogło podźwignąć jej z kłopotów.

Carrefour i Caritas pomagają na Wielkanoc

Ponad 60 sklepów sieci dołączyło do akcji "Tak, pomagam!".

Piotr i Paweł ponaddwukrotnie zwiększy powierzchnie magazynowe

MLP Group rozpoczęło prace dotyczące budowy dwóch obiektów przeznaczonych dla firmy Piotr i Paweł. Ponad 7,4 tys. mkw. powierzchni magazynowych powstanie w parku MLP Poznań I, a kolejne ponad 22 tys. mkw. w parku MLP Teresin.

Kolejna sieć sklepów wybiera się na giełdę

Prospekt emisyjny Mili trafi do Komisji Nadzoru Finansowego jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.