Handel - franczyza i grupy zakupowe

PGS chce konsolidować polski handel

Rośnie apetyt Polskiej Grupy Supermarketów rośnie. Operator zacieśnia współpracę ze spółdzielniami handlowymi w różnych częściach kraju, planuje uruchomienie nowych placówek w formacie convenience oraz wprowadza markę własną O!

Przejęcie Żabki sfinalizowane

Po uzyskaniu wszelkich zgód antymonopolowych, fundusz z grupy CVC Capital Partners oficjalnie nabył firmę Żabka Polska. Inwestycja w sieć wynika z wysokiej oceny potencjału rozwoju, zarówno samej Żabki, jako rynkowego lidera umacniającego swoją pozycję od lat, jak i całego segmentu convenience.

Spar w Rybniku

To trzecia placówka sieci w tym mieście.

KE: Zielone światło do przejęcia Żabki

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie przez fundusz private equity CVC Capital Partners z siedzibą w Luksemburgu sieci sklepów convenience Żabka.

Znamy nazwę nowej marki PGS

O! Dobre. Polskie. Twoje. Tak będzie nazywała się marka własna Polskiej Grupy Supermarketów - dowiedział się "Handel Extra".

Zbliżają się targi sieci Rabat

Targi centralne sieci Rabat Detal odbędą się 8-9 czerwca w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle. Swój udział już zapowiedziało ponad 500 osób i ok. 70 wystawców. Spotkanie tradycyjnie będzie składać się z dwóch części: handlowej i konferencyjnej z wieczornym bankietem.

PGS zadowolony z "Punktomaniaków"

Polska Grupa Supermarketów świętuje trzecią rocznicę programu "Punktomaniacy", prowadzonego w sklepach Top Market, Delica i Minuta8. Jak informują władze Grupy, program nie tylko wpłynął pozytywnie na relacje z klientami, ale również na wyniki poszczególnych sklepów.

Społem poszerza asortyment własnej marki

Krajowa Platforma Handlowa Społem zapowiada zwiększenie oferty własnych marek m.in. o piwo.

Grupa Muszkieterów otwiera pierwszy w Polsce Shop Lab

Działa już Laboratorium Marketingowe Wsparcia Procesów Innowacyjnych - Shop Lab, stworzone przez Grupę Muszkieterów we współpracy z UE w Poznaniu. Wyposażone jest w sprzęt i meble umożliwiające prowadzenie prac badawczo-rozwojowych dotyczących zachowań konsumentów w przestrzeni wewnątrzsklepowej.

Grupa Kupiec rusza z konkursem

Polska Grupa Zakupowa Kupiec przy współpracy z E Wedel organizuje konsumencki konkurs sms-owy. W puli nagród 1 skuter i 10 rowerów trekkingowych marki Romet.

Spar sponsorem mistrzostw w lekkiej atletyce

European Athletics U23 Championships odbędą się w tym roku w Bydgoszczy.