Handel - dyskonty

Kaufland wspiera podopiecznych z Wiosek Dziecięcych

Dwa tygodnie do rozpoczęcia roku szkolnego to czas, kiedy rodzice kompletują wyprawkę szkolną dla dzieci. Rodzice SOS takich wyprawek muszą kupić od 5 do 8, bo właśnie tyle dzieci mają pod opieką. Dzięki wsparciu Kauflandu, w tym roku ma być im łatwiej.

Kroger żąda wglądu w dokumenty Lidla

Zaostrza się spór między amerykańska siecią Kroger a Lidlem. Amerykanie zażądali w procesie cywilnym niemal nieograniczonego wglądu w dokumenty niemieckiej sieci.

Gang Świeżaków wraca do Biedronki

W sklepach sieci w ramach najnowszej promocji niebawem pojawią się cztery nowe pluszaki ze słynnego już Gangu Świeżaków.

Lidl stawia na lokalny nabiał

Sieć Lidl rozszerza asortyment artykułów nabiałowych oznaczonych logo "Skarby polskich regionów". Na sklepowych półkach pojawiła się już oferta produktów charakterystycznych dla wybranych rejonów kraju, m.in.: Mazowsza, Warmii i Mazur, Podlasia czy Wielkopolski.

Właściciel sieci Netto wprowadza usługę click & collect

Dansk Supermarked, właściciel sieci dyskontowej Netto, wprowadzi w najbliższych miesiącach usługę click & collect w swoich dwóch hipermarketach.

Dyskonty wciąż rosną szybciej niż rynek

Sebastian Rennack z LZ Retailytics analizą formatu dyskontów rozpoczyna cykl poświęcony trendom, rozwojowi i perspektywom sektora handlu w Polsce, a także strategiom działania czołowych uczestników rynku.

Biedronka powstaje naprzeciw Galerii Północnej

W sąsiedztwie Galerii Północnej w warszawskiej dzielnicy Białołęka powstaje nowy sklep sieci Biedronka - potwierdziło "Handlowi Extra" biuro prasowe Jeronimo Martins Polska. Otwarcie placówki zaplanowane jest na czwarty kwartał tego roku.

Aldi wchodzi w dostawy

Niemiecki dyskonter Aldi podpisał umowę o partnerstwie z amerykańską firmą Instacart. Będzie ona dostarczać produkty z Aldiego do klientów w Stanach Zjednoczonych.

Znamy datę debiutu kolekcji Heidi Klum w Lidlu

"Heidi & The City" to nazwa pierwszej odsłony kolekcji przygotowanej przez światowej sławy modelkę Heidi Klum specjalnie dla sieci Lidl. Kolekcja będzie miała swoją premierę 7 września br. podczas New York Fashion Week.

Jajka wracają na półki Aldiego

Niemiecka sieć dyskontowa Aldi, która pod koniec ubiegłego tygodnia zdecydowała o profilaktycznym wycofaniu ze sprzedaży wszystkich jaj ze sklepów w Niemczech, powoli przywraca ten produkt na półki.

"Moja Biedronka" zdobywa mniejsze miasta i wsie

Odsetek osób deklarujących, że korzystają z programów lojalnościowych wzrósł w ciągu roku o 17 proc. - wynika z Monitora Programów Lojalnościowych ARC Rynek i Opinia.