Handel - dyskonty

Biedronka rusza z koleją akcją charytatywną

Sieć wspólnie z Caritas Polska zachęca do podarowania dzieciom obiadu.

Lidl poszukuje pracowników

W tym celu sieć zaprasza wszystkich zainteresowanych na swoje stoisko podczas Dni Kariery w Poznaniu i w Warszawie oraz poznańskich targów Absolvent Talent Days.

Dyskonty: od efektywności do emocji

Koncepcja funkcjonowania sieci dyskontowych. Sebastian Rennack z LZ Retailytics kontynuuje cykl poświęcony trendom, rozwojowi i perspektywom sektora handlu w Polsce, a także strategiom działania czołowych uczestników rynku.

Prognoza: Biedronka w III kw. zwiększyła sprzedaż o 12 proc.

Według prognozy Domu Maklerskiego mBanku grupa Jeronimo Martins miała w III kwartale przychody wyższe o ponad 10 proc. niż rok wcześniej. Głównie dzięki Biedronce.

Lidl Podróże z ofertą dla seniorów

Nauka jazdy konnej, sylwester w Serbii, wycieczka objazdowa do Chin połączona z kursem gotowania - to tylko niektóre z propozycji aktywnego wypoczynku dla seniorów.

Dwie nowe Biedronki w stolicy

W południowej części Warszawy szykują się dwie nowe Biedronki. Jedna na Ursynowie, druga na Mokotowie.

Zamożni Brytyjczycy kupują w dyskontach

W brytyjskich sklepach Aldiego i Lidla dobrze sytuowani klienci robią zakupy chętniej niż członkowie ubogich gospodarstw domowych.

Lidl szuka młodych do pracy

Na stanowisko junior buyer Lidl poszukuje przede wszystkim absolwentów towaroznawstwa, kierunków ekonomicznych i handlowych oraz kandydatów mających doświadczenie na podobnym stanowisku.

Lidl utworzy Winnicę Lidla

Na razie dyskonter ujawnił jedynie, że z nową usługą - nazwaną Winnica Lidla - rusza w listopadzie br.

Dyskonty walczą między sobą

O ile w ciągu ostatnich kilku lat kanał dyskontowy w Polsce rozrastał się kosztem hipermarketów i niezależnych sklepów, to obecnie walka przenosi się na rywali tego samego formatu.

Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki w Gorzowie Wielkopolskim

Koszt inwestycji wyniósł 113 mln zł. Docelowo będzie obsługiwać łącznie 200 sklepów na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego oraz zatrudni 320 osób.