Handel

Empik może przejąć hurtownika książek - spółkę Platon

Prezes UOKiK wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji.

Metro AG: od magazynu do studia kulinarnego

Prezes Metro AG Olaf Koch, po wydzieleniu sieci elektronicznych Media Markt i Saturn do osobnej spółki, opowiada w wywiadzie o nowych zwyczajach w cateringu i kanale restauracyjnym oraz o znaczeniu lokalnych sklepów w Europie Wschodniej.

Dachser dostarcza coraz więcej do Hiszpanii

Poznański oddział firmy w I półroczu br. dostarczył do tego kraju o ponad 50 proc. więcej przesyłek drobnicowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Duża dynamika rozwoju była widoczna także w całym 2016 r.

GfK: sieci są polisą dla mniejszych detalistów

Szansą na przetrwanie małoformatowych placówek spożywczych jest przeprofilowanie się na formułę convenience lub przystąpienie do jednej z sieci - wynika z najnowszego raportu GfK.

CH Blue City z nową ofertą

W stołecznym Blue City pojawiło się kilku nowych najemców. Nowe sklepy dedykowane są m.in. miłośnikom dobrego wina, fanom zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Carrefour stawia na marki premium

Budowany w Bydgoszczy Metropolitan Outlet jest już skomercjalizowany w 60 proc. Kluczowym najemcą będzie Carrefour, który jest zarazem właścicielem tego centrum wyprzedażowego.

Wars, Sawa i Junior z milionami

Fundusz CBRE Property Fund Central and Eastern Europe otrzymał kredyt od banku pbb Deutsche Pfandbriefbank. Pomoże on w refinansowaniu inwestycji w warszawskie domy towarowe Wars, Sawa i Junior.

W lipcu sprzedaż w dół

W lipcu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 mkw. była o 1 proc. niższa niż w w czerwcu 2017 r. i o 3,3 proc. wyższa niż w lipcu 2016 r. Liczba transakcji zaraportowanych w ostatnim miesiącu była o 2 proc. niższa niż w lipcu 2016 r. - wynika z danych CMR.

Kaufland wspiera podopiecznych z Wiosek Dziecięcych

Dwa tygodnie do rozpoczęcia roku szkolnego to czas, kiedy rodzice kompletują wyprawkę szkolną dla dzieci. Rodzice SOS takich wyprawek muszą kupić od 5 do 8, bo właśnie tyle dzieci mają pod opieką. Dzięki wsparciu Kauflandu, w tym roku ma być im łatwiej.

Kroger żąda wglądu w dokumenty Lidla

Zaostrza się spór między amerykańska siecią Kroger a Lidlem. Amerykanie zażądali w procesie cywilnym niemal nieograniczonego wglądu w dokumenty niemieckiej sieci.

Błaszczak zapowiada więcej patroli w centrach handlowych

W związku z zamachami terrorystycznymi w Barcelonie wydane jest zalecenie dla policji i Straży Granicznej o wzmożeniu patroli w miejscach dużych skupisk ludzkich, czyli m.in. w centrach handlowych.