Handel

PGS chce konsolidować polski handel

Rośnie apetyt Polskiej Grupy Supermarketów rośnie. Operator zacieśnia współpracę ze spółdzielniami handlowymi w różnych częściach kraju, planuje uruchomienie nowych placówek w formacie convenience oraz wprowadza markę własną O!

Pierwsza stacja własna Moya z pizzą i kawą

20. kwietnia rozpoczęła działalność pierwsza stacja własna Moya przy ul. Ordona 1A w Warszawie, należąca do operatora tej liczącej już 140 placówek ogólnopolskiej sieci stacji paliw - firmy Anwim.

Zakaz handlu w niedziele uderzy też w branżę turystyczną

Ograniczenie handlu w niedziele może mieć negatywny wpływ na sytuację przedsiębiorców i pracowników w miejscowościach turystycznych, zwłaszcza tam, gdzie zdecydowana większość przychodów całego roku przypada na sezon wakacyjny - alarmuje Polska Rada Centrów Handlowych.

Delko zarobiło więcej

Grupa Delko, dystrybutor chemii gospodarczej i kosmetyków, wypracowała w 2016 r. 10,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli o 22,3 proc. więcej niż 2015 r.

Galeria Zaspa w rękach Grupy Capital Park

Grupa Capital Park podpisała umowę wykupu 47 proc. udziałów w spółce celowej będącej właścicielem Galerii Zaspa od firmy Akron Group. Tym samym warszawski inwestor stał się właścicielem jednego z najstarszych trójmiejskich centrów handlowych.

Kolejny Future Store Empik otwarty

28 kwietnia w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall ruszył Empik po przebudowie. To czwarty Future Store Empik w Polsce.

Nowa lifestylowa marka w Lidlu

Z myślą o osobach zabieganych, które szukają pomysłu na zdrowe śniadanie czy gotowy lunch lub obiad Lidl przygotował nową, szeroką linię produktów "Pomysł na każdy dzień". To koncept artykułów śniadaniowych i przekąsek "to-go", a także gotowych propozycji obiadowych.

Przejęcie Żabki sfinalizowane

Po uzyskaniu wszelkich zgód antymonopolowych, fundusz z grupy CVC Capital Partners oficjalnie nabył firmę Żabka Polska. Inwestycja w sieć wynika z wysokiej oceny potencjału rozwoju, zarówno samej Żabki, jako rynkowego lidera umacniającego swoją pozycję od lat, jak i całego segmentu convenience.

Mainfreight: czas dostawy skróciliśmy do minimum

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, rozwija sieć linii drobnicowych na Południe Europy.

Ikea zamierza stworzyć sieć restauracji

Sieć rozważa otwieranie niezależnych restauracji, działających z dala od tradycyjnych lokalizacji, czyli nie w prowadzonych już sklepach, ale w samodzielnych lokalizacjach w centrach miast.

Trendy na rynku detalicznym mieszają w gastronomii

Kąciki z kawą czy hot dogami w sklepach typu convenience, a także rosnąca presja płacy związana ze wzrostem płac w sklepach wielkopowierzchniowych, to tylko niektóre problemy, z jakimi obecnie boryka się branża gastronomiczna w Polsce, wynika z najnowszego raportu PMR.