E-commerce

Prezenty: kupowane online, wręczane w realu

Za prezenty świąteczne kupione w sklepach internetowych rodzimi klienci zapłacą średnio 190 zł.

Co piąty e-konsument kupuje żywność w sieci

W związku z planowanym ograniczeniem handlu w niedzielę Gemius sprawdził kto i w jaki sposób kupuje żywność w internecie.

Allegro.pl obchodzi 18. urodziny

Serwis Allegro powstał dokładnie 18 lat temu w małej firmie w Poznaniu. Wraz z upływem lat zmienił się z niewielkiego serwisu aukcyjnego w największą w tej części Europy platformę handlową.

Zalando integruje się ze startupami

Zalando stworzyło dedykowaną platformę Zalando Build, umożliwiającą współpracę ze startupami, które zajmują się personalizacją doświadczeń zakupowych oraz dostarczaniem inspiracji modowych.

Handel transgraniczny: gdzie i co kupują Polacy

Polscy e-konsumenci ufają zagranicznym sklepom internetowym. Już ponad 40 proc. kupuje transgranicznie, głównie z Chin - wynika z badania wykonanego na zlecenie PayU.

Szopi.pl z zakupami w Saturnie, Media Markt i Empiku

Szopi.pl zwiększa portfolio obsługiwanych sklepów. Do dostaw artykułów spożywczych i leków dołączyły artykuły, które mogą stać się gwiazdkowymi upominkami.

Black Friday w Polsce to mit!

Pomiędzy piątkiem 17 listopada br. a piątkiem 24 listopada br. (Black Friday) różnica w cenach analizowanych kategorii produktów w e-sklepach wyniosła średnio zaledwie 1,3 proc.

Rekordowy Black Friday i Cyber Mondey w e-sklepach

Zgodnie z oczekiwaniami Czarny Piątek i Cyfrowy Poniedziałek były dniami największych przychodów w e-sklepach.

Sukces Czarnego Piątku w InPoście

W tegoroczny Black Friday InPost dostarczył ponaddwukrotnie więcej przesyłek niż w 2016 r.

eBay w Polsce z darmową dostawą i niższą ceną

W przeddzień Czarnego Piątku eBay uruchamia na polskim rynku program "Okazje", w ramach którego limitowane oferty z darmową dostawą objęte będą rabatami od 20 do nawet 90 proc.

E-sklepy i Czarny Piątek: będzie rekord?

W 2016 r. Black Friday był dniem największych przychodów w e-sklepach. Nic nie wskazuje na to, że w tym rok będzie inaczej.