M&MP

Przejdź do serwisu MMP24 MMP Magazyn Online
poniedziałek, 23 stycznia 2017

Top News

 • Fatalne wyniki kontroli mięsa w Polsce

  Inspekcja Handlowa sprawdziła jakość sprzedawanych produktów mięsnych. Stwierdziła nieprawidłowości w ponad 50 proc. skontrolowanych placówek. W większości przypadków zastrzeżenia dotyczyły ich błędnego oznakowania.

  Komentarze ()

 • Olewnik zwalnia załogę

  Na skutek pożaru, który wybuchł 1 stycznia 2017 r. i zaprzestania po dzień dzisiejszy produkcji w firmie, zarządu Zakładów Mięsnych Olewnik poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych.

  Komentarze ()

 • Jabłonna ma działki pod centrum handlowe

  Blisko 20-hektarowe pola przy obwodnicy Jabłonny właśnie zostały wystawione do sprzedaży. Polska Akademia Nauk (PAN) chciałaby za nie uzyskać co najmniej 39 mln zł, a przyszły właściciel będzie mógł w tym miejscu postawić wielką galerię handlową - pisze portal TuLegionowo.pl.

  Komentarze ()

 • Ustawa krajobrazowa dotyczy też handlu

  Mało kto zdaje sobie sprawę, że ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu - zwana popularnie ustawą krajobrazową - w dużym stopniu dotyczy też handlu.

  Komentarze ()

Handel

Rynek

 • Największe marki: kampanie i promocje

  Activia, Climea, Lay's, Venus, Vifon.

  Komentarze ()

 • Gatunek ryby w cenie

  Z badań przeprowadzonych przez Frostę wynika, że cena jest dopiero piątym kryterium zakupu mrożonego produktu rybnego. Najważniejszy jest gatunek ryby.

  Komentarze ()

 • Sklepy bez leków przeciwbólowych?

  Ministerstwo Zdrowia zawęża pozaapteczną sprzedaż. Może to oznaczać, że 90 proc. dostępnych do tej pory leków zniknie z obrotu w sklepach ogólnospożywczych oraz ze stacji benzynowych.

  Komentarze ()

 • Produkty firmy Wawel zostają w Biedronce

  Współpraca jednak będzie kontynowana, choć dostawy słodyczy od firmy Wawel do sieci sklepów Biedronka mogą być ograniczone w stosunku do 2016 r.

  Komentarze ()

 • Wawel rozdzieli 1,5 mln zł

  Do pięciu znanych organizacji charytatywnych trafi wsparcie finansowe od firmy Wawel o łącznej wartości 1,5 mln zł. Wszystko dzięki programowi "Z miłości do radości".

  Komentarze ()

 • BAT kupuje producenta Cameli

  British American Tobacco uzgodnił przejęcie całkowitej kontroli na Reynolds American, producenta papierosów m.in. pod marką Camel. Po finalizacji transakcji obaj gracze będą kontrolować 12,5 proc. światowego rynku papierosów.

  Komentarze ()

 • Purella Food: zaczynamy od social mediów

  Polski rynek zdrowej żywności, w porównaniu z innymi krajami UE i USA, jest mały i nienasycony, znajduje się jednak w fazie dynamicznego rozwoju. W 2017 r. jego wartość może przekroczyć 1 mld zł, podczas gdy na świecie ma to być - 1 tryliard dol. Do ofensywy na nim przystępuje firma Purella Food.

  Komentarze ()

 • Najwięcej niewypłacalności w branży handlowej

  W całym 2016 r. było 805 przypadków niewypłacalności wobec 747 w roku 2015, co oznacza 8-proc. wzrost. rdr. Największy wzrost niezdolności do regulowania zobowiązań wobec dostawców widoczny jest handlu i usługach.

  Komentarze ()

 • Nivea zwiększa sprzedaż

  Producent kosmetyków firma Beiersdorf, właściciel m.in. marki Nivea, zwiększył sprzedaż w 2016 r. o 1 proc. Organicznie wzrosła ona o 3,2 proc., zgodnie z wcześniejszymi prognozami spółki.

  Komentarze ()

 • Piwo wciąż najchętniej wybieranym alkoholem

  - Trzech na czterech pełnoletnich Polaków kupując alkohol na własny użytek wybiera piwo. Po alkohol sięga aż osiem na dziesięć osób i tylko co piąty ankietowany deklaruje, że w ogóle nie kupuje napojów procentowych - wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

  Komentarze ()

 • Tarsmak - łączy smakiem od 25 lat

  Specjalizacją firmy jest produkcja sosów majonezowych, pomidorowych, majonezów, ketchupów, musztard.

  Komentarze ()

 • Unilever w służbie ekologii

  Jeden z największych producentów FMCG na świecie - Unilever - zapowiedział, że wszystkie używane przezeń plastikowe opakowania do 2025 r. będą się w pełni nadawały do ponownego użycia, recyklingu lub na kompost.

  Komentarze ()

Premiery